הורי חברו של פרלמן עוכבו בנתב"ג

אמצעי לחץ נוסף או חשדות ממשיים? אחיו של דוד סיטבון, החשוד בגניבת נשק מבסיס צבאי ובסיוע לחיים פרלמן, נעצר הערב. מוקדם יותר עוכבו לחקירה הוריו של סיטבון בנתב"ג עם הגעתם לארץ. משטרת הגבולות עיכבה את השניים בנתב"ג והם הועברו לחקירת השב"כ

הטבעת סביב דוד סיטבון מתהדקת: אהרון ורבקה סיטבון, הוריו של דוד סיטבון החשוד בגניבת נשק מבסיס צבאי, עוכבו הערב לחקירה בנתב"ג על ידי משטרת הגבולות בהוראת השב"כ, דקות לאחר שהגיעו לארץ. סיטבון נעצר בתחילת השבוע בחשד שסייע לחיים פרלמן, החשוד בארבעה מקרי רצח של פלסטינים. מאוחר יותר ינעצר מיכאל סיטבון, אחיו של דוד.

עילת עיכוב יצאתם של השניים מהארץ אינה ברורה, אך הם נלקחו משדה התעופה היישר לחקירה של אנשי השב"כ. "עיכובם של מרשיי נועד ככל הנראה אך ורק כדי להפעיל לחץ בלתי לגיטימי על בנם שאמור מחר להיפגש עם עורך דינו", אמר לחדשות 2 באינטרנט עו"ד אורי קינן שמייצג את השניים.

דוד סיטבון בן ה-28 מירושלים, צעיר ללא עבר פלילי, נעצר ביום ראשון על ידי שירות הביטחון הכללי והיחידה המרכזית ירושלים בחשד שגנב נשק מבסיס צבאי. החשוד הודה אתמול במיוחס לו, ובצעד חריג הוצא צו איסור מפגש עם עורך דינו ועם משפחתו מחשש שישבש מהלכי חקירה. הפגישה בין השניים לבין עורכי דינם תתקיים מחר בשעה 11:00 בבוקר.

נציג השב"כ אמר בדיון, כי "זוהי חקירה ביטחונית מובהקת. השב"כ עובד על פי החוק והסמכויות שלנו מאפשרות לנו להוציא את צו איסור המפגש הזה". בית משפט השלום בפתח תקווה האריך את מעצרו של סיטבון בשבעה ימים. כמו כן הוארך צו איסור המפגש שהוצא לבקשת השב"כ על מנת להמשיך את פעולות החקירה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד בנושא "המחבל היהודי":

סיטבון ופרלמן ייפגשו עם עורכי דינם

נועם פדרמן: "פרלמן קיבל 25,000 ש"ח מהשב"כ"

פעיל ימין נעצר בחשד לרצח 3 פלסטינים

צפו: המחבל היהודי מוסר את גרסתו למצלמות