"השב"כ נוקם בפרלמן על שחשף אנשיו"

לאחר שמוקדם יותר היום קבע ביהמ"ש העליון כי לראשונה מאז מעצרו, יוכל חיים פרלמן להיפגש עם עורך דין, מברך הערב סנגורו שרון נהרי על ההחלטה: "ייצוג צריך להיות קודש קודשים". בראיון מיוחד מספר אחיו של פרלמן כי "הוא נעצר מפני שחשף את השיטה של השב"כ ועכשיו מנסים לנקום בו"

"מאז שהוא נעצר לא פגשתי אותו, לא נותנים לנו לראות אותו", כך סיפר הערב יעקב פרלמן, אחיו של חיים פרלמן החשוד בארבעה מקרי רצח ועצור בידי השב"כ, בראיון מיוחד ל"שש" עם עודד בן עמי.

יעקב, שחזר בשאלה לפני מספר שנים, הוסיף: "הדברים שמאשימים אותו, בחיים הוא לא עשה ולא דיבר על זה. אני יודע שהוא היה בהר הבית עם דגל ישראל, אבל אני לא מבין מה הבעיה בזה".

על השאלה מדוע בכל מקרה נעצר על ידי השב"כ השיב פרלמן, "הוא פרסם את השיטה של השב"כ, איך שהם עובדים ומדיחים לרצח. ועכשיו מנסים לנקום בו". בנושא התמודדות משפחת פרלמן עם המתרחש אמר האח: "ההורים בהתחלה היו קצת בשוק, אבל אנחנו אופטימיים בעזרת השם".

עורך הדין: "זכות הייצוג היא קודש קודשים"

מוקדם יותר היום דווח כי בית משפט העליון בירושלים התיר לחיים פרלמן ודוד סיטבון, החשוד כי סייע לו, להיפגש עם עורך דין. עד כה השניים שהו במעצר תחת צו איסור מפגש, מבלי שניתן להם להתראות עם בני משפחה או עורך דין, לפי החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים - אותה הפך בית המשפט העליון.

עורך הדין שרון נהרי, שמייצג את פרלמן, בירך בראיון ל"שש" על ההחלטה. "הקביעה של המחוזי אמרה שיש חשש לשיבוש במפגש עם עורך דין, לא משנה מי הוא יהיה. זו אמירה מסוכנת, חשש צריך להיות ספיציפי ומיידי, לא לאורך שמונה או עשרה ימים. בית המשפט עשה נכון שביטל את הצו שמנע את המפגש".

"מהדיון שהיה היום התרשמתי שאין כל התפתחות ראייתית חדשה, יש סיכוי רב שהוא ישתחרר וכמו שאני רואה את זה, זה לא ימשיך הלאה", הוסיף עו"ד נהרי. "אני עוד לא ראיתי אותו ואינני יודע מה אייעץ לו. קודם כל אשמח להיפגש עמו, לראות אותו, לשאול אותו מה היה. זכות הייצוג צריכה להיות קודש קודשים, נר לרגלינו".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד בנושא "המחבל היהודי":

סיטבון ופרלמן ייפגשו עם עורכי דינם

נועם פדרמן: "פרלמן קיבל 25,000 ש"ח מהשב"כ"

פעיל ימין נעצר בחשד לרצח 3 פלסטינים

צפו: המחבל היהודי מוסר את גרסתו למצלמות