החברים: הלוחם רץ ליער - ונעלם

כוחות גדולים ממשיכים בחיפושים אחר לוחם סיירת מטכ"ל שנעלם במהלך אימון בדרום. חבריו סיפרו כי החייל התלונן על הקושי בתרגיל ולאחר מכן רץ לכיוון יער חרובית ונעלם. ההערכה בצה"ל: הרקע למעשה אישי

מאות חיילים בסיוע כלי טיס של חיל האוויר ממשיכים בסריקות אחר חייל צה"ל, לוחם בסיירת מטכ"ל, שנעלם במהלך אימון בדרום. ההערכה בצבא: הרקע למעשה אישי.

רוצים לדעת ברגע שיהיה עדכון במצבו של החייל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

החייל ערך ניווטים באזור לכיש, אולם על פי הדיווחים הוא עזב את יחידתו בשעות הבוקר המוקדמות. מעדויות חבריו עולה כי במהלך האימון ביער חרובית מחה הלוחם על הקושי באימון ולפתע פתח בריצה - ומאז נעלמו עקבותיו. משטרת ישראל וצה"ל מנהלים סריקות אחריו בין צומת מסמיה לעמק האלה בניסיון לאתר אותו.

בשלב זה לא שוללים בצבא כל אפשרות אך מעריכים כי סיבות אישיות הן שהובילו את הלוחם לעזוב את היחידה.

על פי המידע שבידי המשטרה החייל עזב את יחידתו באזור שבין צומת מסמיה לבין צומת האלה, וזה תיאורו: גובהו - 1.75 מטרים, מבנה גופו רזה, ופרצופו מוארך. הוא לבש וסט מדברי ונעליים חומות. מדובר ביחידה שביצעה במהלך הימים האחרונים סדרה של ניווטים באזור לכיש.

תרגיל הניווט נערך במהלך שעות הלילה. כל חייל ניווט לבדו כשהוא מצויד במכשיר איתור, שתפקידו לשדר אותות מצוקה במקרה הצורך ולספק מידע על מיקומו של כל חייל. לקראת שעות הבוקר המוקדמות, מכשיר האיתור חדל לפעול באופן פתאומי ואז עלה החשד שהחייל נקלע למצוקה.

בעקבות העובדה שלא הצליחו ליצור קשר עם החייל כבר מספר שעות, הוקפצו כוחות רבים לחפש אחר החייל. במהלך הניווט צריכים החיילים לעבור בנקודות ציון בהן אפשר לוודא כי הם בסדר והם ממשיכים כמתוכנן באימון. אך כשזה לא קרה - הוקפצו הכוחות.

המשטרה מבקשת מכל היודע דבר על מקום הימצאו ליצור קשר עם תחנת המשטרה באמצעות מוקד 100 או להתקשר ישירות לתחנת קריית מלאכי בטלפון 08-8608444.