האם חשף ח"כ טיבי סודות גרעין?

בראיון לרשת טלוויזיה ערבית אמר סגן יו"ר הכנסת: "ישראל לא מודה בכך שיש לה 254 או 257 פצצות גרעין". נסיונותיו להסביר כי הדברים נאמרו בצחוק לא עוזרים לו: כמה חברי כנסת כבר טוענים כי מדובר בעבירה על ביטחון המדינה. צפו בדברים והחליטו

צחוק או אמת? "ישראל לא מודה שיש לה 254 או 257 פצצות גרעין", כך התבטא אמש ח"כ אחמד טיבי מרע"מ-תע"ל, המשמש כיום גם כסגן יו"ר הכנסת. לטענתו, הדברים נאמרו בבדיחות הדעת ובצחוק - אך כמה חברי כנסת כלל לא צחקו מכך.

במהלך הראיון המקיף שהעניק לרשת הטלוויזיה הערבית "אל-חורה", הממומנת על ידי ארצות הברית שמשרדיה יושבים בוושינגטון, התייחס ח"כ טיבי לסוגיית פירוז האזור מנשק להשמדה המונית. "יש לפרז את האזור כולו מנשק גרעיני", אמר. "אני לא אומר זאת מתוך הגנה על אירן, דיברתי על כך עוד לפני שנים רבות, לפני שאירן חשבה שיהיה לה נשק גרעיני".

"זה מה שמופיע מדוחות זרים"

המראיין קטע בשלב זה את דבריו, ושאל אותו על מדיניות העמימות של ישראל בנושא הגרעין. "ישראל לא מודה בכך שיש לה 254 פצצות גרעיניות", אמר טיבי בתשובה לשאלת המראיין. "בדיוק 254?", תהה המראיין כשחיוך עולה על פניו. "לדוגמה", הדגיש ח"כ טיבי. "או 257, על פי מה שמופיע בדוחות זרים".

אולם ניסיונו לחזור בו מדבריו, וגם לאחר מכן להסביר כי הדברים נאמרו בצחוק לא עזרו לו. ח"כ אופיר אקוניס מהליכוד טען כי מדובר בעבירה על ביטחון המדינה, וקרא כבר ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה פלילית נגד טיבי.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק