"המתווך הגרמני חזר לנהל את המו"מ על שליט"

בכיר בחמאס לא שולל את האפשרות ששני בכירים מהארגון ייצאו בקרוב מדמשק לקהיר, על מנת לדון יחד עם המתווך הגרמני בפרטי העסקה המתגבשת לחילופי אסירים. עם זאת, הדגישו בחמאס: התנאים שהצבנו לא ישתנו - גם אם יציעו לנו מו"מ עם מדינות אירופה או ארה"ב בתמורה

המתווך הגרמני שב לנהל בימים אלו את המגעים לגיבוש עסקה לשחרורו של גלעד שליט, והוא עושה זאת ב"סודיות וזהירות" - כך אומר היום בכיר בחמאס.

בחמאס מדגישים כי התנאים שהציב לא ישתנו וכי לא תהיה שום גמישות בעניין, אך עם זאת רומזים: בהחלט ייתכן שבקרוב יגיעו בכירי הארגון לקהיר לדון בנושא. "איני שולל את האפשרות ששני בכירים ייצאו מדמשק לביקור בקהיר, על מנת לדון במגעים לעסקה", אמר הבכיר, אך סירב לנקוב בשמות הבכירים בחמאס שייצאו להתייעצות בקהיר.

"אף אחד לא יורשה לבקר את שליט"

הבכיר הדגיש אף כי חמאס לא יסכים לשנות את תנאיו בעסקה "גם אם יציעו לארגון לנהל מגעים רשמיים עם מדינות אירופאיות וארצות הברית".

"ישראל היא האשמה בהכשלת המאמצים להשלמת העסקה", אמר הבכיר והוסיף: "שום בכיר, משום מדינה, לא יורשה לבקר את שליט". הוא האשים גם את ארצות הברית וגורמים נוספים באזור כי הם אינם מעוניינים בהצלחת העסקה. "הם יודעים שעסקה כזו תהווה הישג לחמאס, ולא מעוניינים בכך", אמר.

בתוך כך נועד היום נועם שליט עם שר הביטחון אהוד ברק. שליט קיבל עדכון בדבר המגעים לשחרורו של החייל, אולם לשר הביטחון לא הייתה כל אינפורמציה חדשה עבור אביו של החייל החטוף.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק