עצור נוסף בפרשת הריגול בגולן: תושב בקה אל-גרבייה

השב"כ והיאחב"ל עצרו היום אזרח ישראלי מבקה אל-גרבייה בחשד כי היה מעורב יחד עם שני תושבי מג'דל שמס, אב ובנו שנעצרו בשבוע שעבר, בביצוע עבירות הקשורות לביטחון המדינה. המשטרה תבקש אחה"צ להאריך את מעצרו

פרשת הריגול בצפון מתרחבת דרומה: השב"כ והיאחב"ל עצרו היום אזרח ישראלי בן 62, תושב בקה אל-גרבייה, בחשד למעורבות בפרשה הבטחונית ובביצוע עבירות הקשורות לבטחון המדינה.

המשטרה תבקש אחר הצהריים להאריך את מעצרו של החשוד בבית המשפט השלום בפתח תקווה. יתר פרטי הפרשה אסורים עדיין לפרסום.

בפרשה חשודים עד כה שני תושבי מג'דל שמס שברמת הגולן - פדא שאער ואביו. במהלך מעצרו של הבן בשבוע שעבר צרו על כוחות המשטרה מאות מתושבי הכפר, ופגעו בניידות המשטרה. כפי שאירע במקרה של העצורים הקודמים, גם העצור הנוכחי לא יוכל להיפגש עם עורך דין - זאת בהוראת השב"כ.

רגעי האימה - מול המצלמות

במהלך האירוע, 13 שוטרים ואנשי שב"כ מצאו עצמם כלואים בתוך בית בכפר הדרוזי מג'דל שמס. ההמון הקיף את הבית במשך שלוש שעות ואיים לפגוע בהם. רגעי הדרמה תועדו במצלמות - שלב אחר שלב.

תושבי הכפר כלל לא היו מודעים למעצר שהתרחש שעות קודם לכן, ומה שהצית את האש לטענתם היה עריכת החיפוש בבית מבלי שנכח בו אב המשפחה. השמועה על הגעתם של השוטרים נפוצה בתוך דקות, והחל מאותו הרגע החלו אלפים מבני הכפר לזרום לכיוון הבית ולכתר אותו.

עימות התפתח בין השוטרים הלכודים לתושבים, וההמון החל לכלות את זעמו על ניידת המשטרה שחנתה בסמוך לבית. רבים מהתושבים יידו אבנים לעבר הניידת והפכו אותה. בתגובה, החלו לזרום למקום כוחות גדולים של משטרה, שב"כ וימ"מ, כשבמקביל הגיעו למקום נכבדי העדה הדרוזית כדי להרגיע את הרוחות. רק כעבור חמש שעות מורטות עצבים מחולצים השוטרים - ובשטח - עשרה פצועים, בהם גם שוטרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק