מארגני ה"מרמרה 2" הודיעו: המשט הבא נדחה

מסתמן כי למרות טענות ה-IHH, המשט הטורקי הנוסף עליו מדווח בתקופה האחרונה לא ייצא לכיוון עזה. מארגני המשט אומרים היום כי הוא יידחה לפחות עד אחרי הרמדאן - אך ככל הנראה אין היענות מספקת ליציאה למשט נוסף. עם זאת, הארגון מתעקש: פעילים רבים יעלו על הספינות

אחרי שכבר בוטלו המשט הלבנוני והמשט האירני - האם גם המשט הטורקי הבא לא יגיע? מארגני משט ה"מרמרה 2" הודיעו היום כי הם דוחים את יציאת המשט לכיוון חופי עזה לפחות בחודשיים - אחרי סיום חודש הרמדאן. הם הדגישו כי הסיבה לכך היא החג עצמו, אולם נראה כי יציאתו של המשט בכלל מוטלת בספק.

"אנו רוצים לאפשר למספר רב של משתתפים ככל שניתן שיעלו על הספינות", אמרו מארגני המשט, מה שמצביע פעם נוספת על מידת ההיענות של הציבור הטורקי ליטול חלק במשט נוסף לכיוון חופי עזה.

למרות זאת, הבטיחו אנשי המשט: "ייטלו בו חלק ארגונים ופעילים רבים". הודעה זו מצטרפת לגל העמימות סביב יציאתו, אם בכלל, של המשט הטורקי לכיוון עזה. בולנט ילדרים, ראש ארגון ה-IHH הטורקי, שעמד מאחורי המשט הראשון ושהבטיח כי ייצא משט נוסף - עדיין לא מוכן לנקוב בתאריך ספציפי ליציאת המשט.

"משפחות השהידים על המשט הבא"

ילדרים עצמו הבטיח בסוף השבוע כי בקרוב מאוד יחודש המסע לעזה לא רק מהים: "גם שיירות דרך היבשה ייצאו לרצועה", הבטיח במהלך כינוס שנערך באיסטנבול. "בחודשים הקרובים ייצאו לעזה משטים נוספים, ושיירות נוספות דרך היבשה. זאת, לצד הפתעות רבות אותן נחשוף בקרוב", הצהיר.

בחודש שעבר הבטיח ילדרים בראיון שהעניק לאחד העיתונים הערביים כי "כל משפחות השהידים מהמשט הראשון לעזה רוצות ליטול חלק במשט הבא". ילדרים, שהיה עצמו על ספינת ה"מרמרה", הוסיף: "אנשים עוצרים אותי ברחוב ומבקשים ממני לרשום את שמותיהם למשט הבא". הוא הוסיף: "הפעם מספר המשתתפים יהיה גבוה יותר, וממדינות שונות בעולם".

שלא בפני התקשורת, קיים בחמאס חשש רב מהירידה במוטיבציה של ארגונים פרו-פלסטיניים בעולם הערבי ובאירופה להוציא משטים לכיוון עזה. בכירים בארגון הביעו חשש מקריסת רעיון "אינתיפאדת המשטים" אותו הגו בחמאס, ומנסים לעשות הכל על מנת לעודד עוד ועוד מדינות לשלוח ספינות סיוע לעזה במטרה לשבור את המצור על הרצועה.

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

תיעוד חדש: המתפרעים נגד לוחם ללא נשק

טורקיה מציגה: חיילי השייטת מדממים

סרטון חדש חושף: חמושים בנשק חם על הספינה

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"