נעצרה חוליית חמאס שרצחה שוטר

לאחר חקירה מאומצת נעצרה חוליית מחבלים של חמאס שעמדה מאחורי פיגוע הירי הקטלני בחודש שעבר בו נהרג שוטר ונפצעו שניים נוספים. מחקירת המקרה עולה כי חברי החולייה תכננו לחטוף אזרח או חייל ישראלי והחביאו מצבורי אמצעי לחימה

הותר לפרסום: השב"כ בשיתוף עם משטרת ישראל וצה"ל עצר בתקופה האחרונה חוליה צבאית המשויכת לחמאס, שביצעה את פיגוע הירי בחודש יוני האחרון ליד היישוב עתניאל. בפיגוע נהרג השוטר שוקי סופר ז"ל, ונפצעו שני שוטרים נוספים.

מהמידע שפורסם היום מתברר כי לאחר פיגוע הירי ב-14 ביוני השנה החלה חקירה מאומצת במהלכה נעצרו מספר פעילי חמאס בשנות ה-20 לחייהם בכפר דיר צאמת סמוך לחבל לכיש.

מחקירת השב"כ עולה כי לפני מספר שנים הקימו החשודים חוליית טרור של הארגון במטרה לבצע פיגועים בישראל. במהלך ההכנות שביצעו הצטיידו הצעירים באמצעי לחימה שונים שהוחבאו בנקודות מסתור.

לאחר שהחליטו חברי החוליה לבצע פיגוע ירי על כביש 60 באזור דרום הר חברון, ערכו חבריה סיורים מקדימים ואיתרו עמדות ירי לביצוע הפיגוע. זאת לאחר שהחליטו לפגוע בניידת משטרה שתעבור על הציר.

בתו של אחד החשודים: ניצלה בבי"ח "הדסה"

ביום הפיגוע התמקמו שלושה חשודים בשעת בוקר מוקדמת בנקודת הירי, וחבר חולייה נוסף התמקם כתצפיתן. בסביבות השעה 07:15 הגיעה ניידת משטרה לנקודת המארב והשלושה פתחו לעברה בירי מרובי קלאצ'ניקוב. באירוע נהרג שוקי סופר ז"ל ונפצעו שני שוטרים נוספים.

מחקירתם של החשודים עולה כי הם תכננו להמשיך ולפגוע במטרות ישראליות ואף תכננו לחטוף חייל או אזרח באזור גוש עציון. בנוסף העיד אחד החשודים כי בתו בת ה-6 עברה רק שבועיים לפני ביצוע הפיגוע ניתוח להרסת גידול בעינה בבית החולים "הדסה" בירושלים, במימון ישראלי.