נגד בחיל האוויר טוען כי מפקד הטייסת זייף ראיונות בכדי להדיחו

פרשה חדשה מסעירה את חיל האוויר. נגד ותיק בחיל עתר לבג"ץ נגד מפקד טייסת מובחרת בטענה שזייף ראיונות עימו בכדי להדיחו, ונגד הפרקליט הצבאי הראשי שהחליט להעמיד את המפקד לדין משמעתי בלבד

מפקד טייסת מובחרת מואשם בזיוף מסמכים (חדשות 2)

מבוכה בחיל האוויר: נגד בחיל האוויר עתר לבג"ץ בטענה שמפקד טייסת החליט להדיח אותו מתפקידו על בסיס ראיונות אישיים עימו שזייף, ונגד הפרקליט הצבאי הראשי, האלוף אביחי מנדלבליט שהחליט לאחר חקירת מצ"ח, לא להגיש כתב אישום נגד המפקד.

על פי פרטי העתירה, מפקד טייסת מובחרת בדרום הארץ, זימן את הנגד לראיון הדחה ולאחר מכן זייף שני סיכומי ראיונות עימו. העותר טוען כי מפקד הטייסת - סא"ל י', שינה אף את יומן הפגישות במחשבו והוסיף שתי פגישות אישיות עם העותר על מנת שהרישום במחשב יחפוף לתאריכים הכוזבים שרשם בסיכומי הראיונות המזויפים.

כשנודע לנגד הוותיק המשרת בקבע מזה 18 שנה, על הראיונות המזויפים עימו לכאורה, הוא פנה למשרד עורכי דין שפנו בשמו לפרקליט הצבאי ולמפקד מצ"ח בדרישה לחקור את הפרשה. מצ"ח אכן פתחו בחקירה סמויה, אך לאור הממצאים החליט הפצ"ר להעמיד את סא"ל י' לדין משמעתי בלבד על התרשלות במילוי תפקידו.

עורכי הדין שלומי צפורי ושלמה רכבי המייצגים את העותר מבקשים לבטל את החלטת הפצ"ר. "אנו דורשים כי בג"ץ יחייב את הפרקליט הצבאי להגיש נגד סא"ל י' כתב אישום חמור לבית הדין הצבאי המיוחד בגין העבירות הפליליות החמורות שהתבררו לכאורה מחקירת מצ"ח נגד מפקד הטייסת".

בעתירה, בחרו עורכי הדין להדגיש בפני בג"ץ כי "לא ייתכן שבית הדין הצבאי והרמטכ"ל שהעבירו מסר ברור בעניינם של תא"ל צ'יקו תמיר ועימאד פארס ינהגו באופן שונה בעניינו של הקצין הבכיר".

 רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק