כך תתכונן לחקירת השב"כ

הצנזורה התירה לראשונה לפרסום את המדריך המלא של הימין לחקירות השב"כ. המדריך מפרט את שיטות החקירה השונות שנהוגות בחטיבה היהודית בארגון. החוקרים, כך מסתבר, אינם בוחלים באף אמצעי ונפעילים תרגילים ומניפולציות מתוחכמות כדי לגרום לעצורים להודות באשמה

המדריך המלא לחקירות השב"כ: חוברת מטעם גורמים קיצוניים בימין מופצת בימים אלו ומסבירה כיצד יש לנהוג בחקירות של השב"כ. פיברוק ראיות, הרעבה, טלטולים ותרגילים אחרים, הם רק חלק ממה שכותבי החוברת טוענים שמתקיים בחקירות.

הצנזורה התירה לראשונה לפרסום את עצם קיומו של המדריך ואת תוכנו של המדריך בו נעזרו רבים בעבר, כך מפרסם היום העיתון "מעריב". בין הנעזרים במדריך נמצאת אפילו אשתו של פעיל הימין שנעצר חיים פרלמן, שנראה אוחזת בחוברת מחוץ לחדר החקירות

התמודדות עם החקירה - שלב אחרי שלב

ההוראה הראשונה במדריך היא לנסות ולדחות את ההגעה לחקירה ככל האפשר. החשד מוכהה עם הזמן", מסביר במדריך פעיל הימין הקיצוני נועם פדרמן. השלב הבא הוא מקרה של חיפוש, או הזמנה לבירור. "שים לב למסמכי החוקרים, והיזהר מניסיונות החיפוש שלהם אחר סוכנים", נכתב במדריך.

"לא כל אחד "זוכה" להגיע לחקירת השב"כ. כל חקירה מצולמת ולו הקטנה ביותר", נכתב במדריך. המדריך גם מכין את קוראיו לתנאים הקשין בחדרי החקירה, "מחפירים ביותר", ומספק לעצורים רשימת ציוד הכרחי להבאה עימם.

"אל תבטח באיש"

בין השיטות השונות בהן משתמשים בחטיבה היהודית, ניתן למצוא את "שיטת העיתון". העצור נתקל "במקרה" בעיתון בו כתוב כי כל חבריו החליט להעיד נגדו. העיתון מפוברק והכוונה היא לגרום לעצור להעיד נגד חבריו. תרגיל דומה הוא "תרגיל הפתק", בו מאפשרים החוקרים לעצורים להעביר ביניהם פתקים כשאלו נכתבו למעשה על ידי אנשי השב"כ.

מחברי החוברת טוענים שהשב"כ מפעיל גם שיטות ללחץ פיזי על העצורים. השב"כ נוהג למנוע מהעצורים שעות שינה על ידי השמעת מוזיקה ערבית בקולי קולות. כמו-כן נמנע מהעצור אוכל במשך ימים רבים, עד שיסכים לחתום על הודאה באשמה.