היורה מנעלין מתחרט: הייתי צריך לסרב פקודה

ליאונרדו קוריאה, היורה מנעלין שהורשע בשימוש בלתי חוקי בנשק, מבין שעשה טעות: "יצאתי טיפש, הייתי צריך לסרב את הפקודה של המג"ד". קוריאה ממשיך לטעון כי הוא קיבל הוראה מפורשת מהמג"ד לירות בפלסטיני הכפות ומוכן להתנצל

ליאונרדו קוריאה לא הפסיק לבכות כאשר שמע את פסק הדין. בית המשפט הצבאי בקריה הרשיע אותו הבוקר בשימוש בלתי חוקי בנשק ובהתנהגות לא הולמת. מדבריו שאמר דקות ספורות לאחר הכרעת הדין, אפשר ללמוד כי קוריאה מכה על חטא ומתנצל על הירי במפגין כפות בנעלין.

"הייתה לי מטרה בדרך, קיבלתי פקודה מהמג"ד, לא מהמ"פ, לא מהסמג"ד", הוא משחזר וטוען כי את הטעות שלו הוא הבין אחרי שהשתחרר מהשירות. "בדיעבד אם אני חוזר לאותו מקום, אין סיכוי שהייתי פועל בצורה דומה", מסביר קוריאה, "הייתי צריך לסרב לבצע את הפקודה".

מוכן להתנצל בפני אשרף

קוריאה חוזר אחורה ונזכר מה אירע אז לפני כשנתיים: "המג"ד אמר לי שנלך הצידה ונירה בו כדור גומי. אם הוא היה רוצה שאפעל אחרת הוא היה מתדרך אותי אחרת - אומר לי שנלך להפחיד אותו כדי שלא יגיע לכאן יותר". לאורך כל השיחה הוא ממשיך ומדגיש כי הוא מבין את חומרת מעשיו: "יצאתי טיפש", הוא מודה, "אבל 90% מהחיילים היו פועלים בצורה דומה".

כעת מוכן קוריאה להתמודד עם ההשלכות של ההרשעה שלו, אבל רוצה לנקות מעט את מצפונו. "אני רוצה לפגוש את אשרף, הבחור שיריתי בו", הוא מציין, "אני בהחלט רוצה לבקש ממנו סליחה".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק