צוערת טיס נטשה מטוס ונפצעה קל

צוערת שיצאה לטיסת אימון במטוס מסוג עפרוני, הבחינה בתקלה שאירעה במטוס לקראת הנחיתה. הצוערת החליטה לנטוש את המטוס, ולמרבה המזל היא נפצעה קל בלבד. למטוס נגרם נזק. בעקבות המקרה הורה מפקד חיל האוויר לקרקע את מערך העפרוני ולבדוק את האירוע

צוערת בקורס טיס ביצעה הבוקר נטישה מוצלחת בטיסת אימון בחצרים: הצוערת יצאה לטיסה במטוס אימון מסוג עפרוני. במהלך ניסיונה להנחית את המטוס, הצוערת הבחינה שהמטוס סוטה מנתיבו מסיבה שאינה ברורה. למזלה הרב, היא הפעילה את כסא המפלט ונטשה את המטוס בהצלחה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הצוערת פונתה במצב קל לבית החולים תל השומר ולאחר שעברה סדרת בדיקות התברר שמצבה טוב. כתוצאה מהנטישה המטוס נפגע ונגרם לו נזק קל. מפקד חיל האוויר הורה על קרקוע מערך העפרוני עד לסיום בדיקת האירוע. בחיל האוויר מברכים על תפקוד הצוערת, שפעלה בקור רוח ופעלה כיאות.

מטוס העפרוני נכנס בשנה האחרונה כמטוס ההדרכה של בית הספר לטיסה, במטרה להחליף את מטוס הצוקית. בשונה מהצוקית, יש לו כיסא מפלט שאפשר את נטישת המטוס והציל ככל הנראה את חיי הצוערת.

לפני כשנה: אסף רמון נהרג בתאונת אימונים

התאונה האחרונה בחיל האוויר הסתיימה בטרגדיה לאחר שאסף רמון ז"ל, בנו של האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון ז"ל, שנהרג בהתרסקות המעבורת קולומביה לפני שש שנים, נהרג בחודש ספטמבר האחרון בהתרסקות מטוס קרב שהטיס בדרום הארץ.

המטוס שהתרסק, מסוג F-16 "נץ" הוא מטוס קרב חד מושבי ותיק מאוד, נמצא בשירות חיל האוויר כמעט 30 שנה ונחשב לכלי טיס אמין ובטוח.