הספינה הלובית עגנה בנמל אל עריש

הספינה הלובית "אמלתיאה" הגיעה לחוף מבטחים: אחרי מסע ארוך בדרכה לעזה, ספינת הסיוע הלובית עגנה אמש בנמל אל עריש במצרים. בצה"ל ממשיכים לעקוב מרחוק אחר הספינה, גם אחרי שעגנה. רק לוודא שלא תפליג לעזה

לאחר ספקות רבים באשר ליעדה הסופי, ספינת הסיוע הלובית עגנה אמש בנמל אל עריש במצרים. מנהל הנמל אמר לסוכנויות הידיעות כי הציוד הרפואי ונוסעי הספינה יעברו לרצועה דרך מעבר רפיח.

בצה"ל אישרו אמש כי הקפטן של הספינה הודיע מוקדם יותר אתמול כי הוא משיט את הספינה לאל עריש, ולא לעזה. בצה"ל ממשיכים לעקוב מרחוק אחר הספינה, גם אחרי שעגנה. רק לוודא שלא תפליג לעזה.

הקשר עם הספינה "אמלתיאה" אבד אמש למשך כשעה, זמן קצר לפני שעגנה לבסוך בנמל אל עריש. כתב רשת אלג'זירה שהיה על הספינה חידש אמש את הקשר ודיווח כי הפעילים נמצאים קילומטרים ספורים מהחוף באל עריש.

לדבריו, "לא הותירו לאנשי הצוות ברירה והם נמצאים בדרכם לאל עריש", כאשר לא ברור האם האילוצים הגיעו מכיוון השלטונות במצרים או בעקבות המעקב הצמוד של ספינת חיל הים. מוקדם יותר הערב, עלה חשש לגורל הספינה לאחר שהקשר עמה אבד.

הספינה המשיכה בדרכה לאחר 12 שעות של עיכוב

תקלה טכנית עיכבה אתמול בשעות הבוקר את התקדמות הספינה. ספינות חיל הים ליוו אותה כל העת, למקרה שתשנה את הכיוון ותתחיל לשוט לחופי עזה. במהלך הלילה התקיימה שיחה ברשת הקשר בין קפטן "אמלתיאה" לבין קצין חיל הים בנוגע לתקלה. "אני אומר לך המנוע לא עובד, אני אומר לך שהמנוע לא עובד", נשמע קולו של הקפטן בהקלטה שהגיעה לידי חדשות 2. "אנחנו עובדים עכשיו כדי לתקן אותו, הוא עדיין לא מוכן, עבור. אני לא יכול להפעיל את המנוע של בלי המשאבה הזו, עבור".

"הבנתי", נשמע קולו של הקצין. "כמה זמן ייקח עד שתחליף את זה ותצא לדרך?". הקפטן משיב: "אדוני, אני כבר אמרתי לך שאנשי הצוות שלי, המנוע שלי, כולם עובדים, עובדים לתיקון המשאבה, כולם עובדים, אני לא יכול להגיד לך כמה זמן זה ייקח".

כתב אל-ג'זירה על הסיפון דיווח כי בשעות הבוקר ניסתה הספינה להפליג פעם נוספת לכיוון עזה, אחרי שהצליחה לתקן את התקלה במנועה, אולם לטענת הכתב "4 סירות של חיל הים מנעו ממנה להמשיך בדרכה". לדבריו, "כל אנשי הצוות על הסיפון רוצים להגיע לעזה, וברקע נמשכים הלחצים עליהם שלא להגיע לרצועה".

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הספינה הלובית בדרכה לעזה - סיקור מיוחד:

תקלה טכנית: הספינה הלובית תקועה

האזינו: חיל הים קורא בקשר לספינה הלובית

אנשי הספינה הלובית: ספינת חיל הים מלווה אותנו

עקבו בזמן אמת אחר תנועת הספינה הלובית 

הספינה הלובית הגיעה לכרתים: "נגיע לעזה ביום ד'"