עקבו בזמן אמת אחר תנועת הספינה הלובית

הספינה הלובית "אמלתיאה" עושה את דרכה לכיוון רצועת עזה. אמצעי שידור אמנם אין עליה, אך באמצעות אתר אינטרנט יווני ניתן לעקוב בזמן אמת אחר התקדמותה. הצטרפו למעקב הרציף אחר התקדמות הספינה לעבר חופי עזה

צה"ל כבר יצר קשר עם הספינה הלובית שעושה דרכה לרצועת עזה, ובמערכת הביטחון נמשך המעקב הרציף אחר התקדמותה של הספינה במי הים התיכון. אתר אינטרנט של אחת מהאוניברסיטאות ביוון מאפשר לעקוב בזמן אמת אחר התקדמות הספינה, לצד אלפי ספינות נוספות השטות ברחבי העולם.

מהעדכון האחרון שהגיע ממיקום הספינה בחצות עולה כי הספינה "אמלתיאה" נמצאת כ-70 קילומטרים צפונית לנמל אל-עריש במצרים, וכ-90 קילטרים מחופי עזה.

למעקב ישיר בזמן אמת אחר התקדמות הספינה הלובית - לחצו כאן

היום אישר חיל הים כי נעשה ניסיון ליצור קשר עם הספינה, אך לא התקבלה תגובה. מצדם, אמרו אנשי הספינה הלובית כי אכן קיבלו אותות קשר מצה"ל - אך הדגישו בפניהם כי פניהם מועדות לעזה, וכי אין בכוונתם לשנות את כיוון השייט.

על פי הדיווח באתר האינטרנט של האגודה הלובית המממנת את המשט צוטטו אנשי הספינה: "חיל הים הישראלי מפריע לנו לשוט לעזה. קפטן הספינה נדרש לפנות לנמל 'אל-עריש' והובהר לו כי לא יורשה לו כלל להיכנס לעזה".

גם מאמצים דיפלומטיים

עוד דווח באתר האינטרנט של הארגון הלובי המוביל את המשט, הבהירו אנשי הספינה לכוחות חיל הים כי "לספינה אין כל יעד אחר מלבד עזה", וכי מדובר ב"ספינה הנושאת סיוע הומניטרי - ואין לה כל יעד אחר". בנוסף, נטען באתר כי "ספינה של חיל הים הישראלי נמצאת סמוך לספינה, הממשיכה בדרכה לעזה".

באתר האינטרנט של חמאס דווח כי "חיל הים הישראלי פגש בספינה הלובית כ-100 קילומטרים מרצועת עזה. "הסירות של חיל הים מכתרות את הספינה ודורשות ממנה לפנות שלא לפנות לעזה". באתר נטען עוד כי אנשי הספינה הלובית הדגישו בפני חיל הים כי הציוד מיועד למטרות הומניטריות ופניהם "מועדות לכיוון עזה בלבד".

בתוך כך נמשכים המאמצים הדיפלומטיים הקדחתניים להביא להסטת המשט ממסלולו. ישראל יצרה עם הספינה הלובית גם באמצעות גורם שלישי כדי למנוע מהמשט להגיע לחופי עזה, וככל הנראה מדובר בגורמים בקהילה היהודית הלובית באיטליה. עם זאת, עדיין לא ניתן אישור רשמי כי זה אכן צינור הקשר - מה גם שהמגעים הללו עדיין לא הניבו פרי לפי שעה. 

רוצים לקבל עדכון כשהספינה תתקרב לישראל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הספינה הלובית בדרכה לעזה - סיקור מיוחד:

הספינה הלובית הגיעה לכרתים: "נגיע לעזה ביום ד'"

אנשי הספינה הלובית: ספינת חיל הים מלווה אותנו

עקבו בזמן אמת אחר תנועת הספינה הלובית