חידוש בצה"ל: פרופיל 21 לא יעניק פטור אוטומטי

צה"ל שומר על בעלי המקצועות המובחרים: מעתה בעל מקצוע צבאי שדורש לימודי עתודה כמו רפואה או הנדסה לא ישתחרר אוטומטית במידה ונקבע לו פרופיל 21, אלא יעבור דרך ועדה שתקבע האם הוא כשיר לשרת ותחת אילו הגבלות רפואיות. בצה"ל הדגישו כי לא יפגעו בבריאותם של החיילים, וכי מדובר בצעד נכון מבחינה רפואית

רופא? מהנדס? גם פרופיל 21 לא ישחרר אותך (חדשות 2)

חידוש בצה"ל: עד היום פרופיל 21 העניק לחיילים בסדיר כרטיס אוטומטי בכיוון אחד לאזרחות, אך מעתה חיילים בשירות בעלי מקצועות נדרשים לא ישוחררו משירות. כך מסר דובר צה"ל.

במפקדת קצין רפואה ראשי הוחלט כי רופאים, מהנדסים, מטיסי כלי טיס בלתי מאוישים, וקצינים בסדיר שהם בוגרי תוכניות הלימודים היוקרתיות תלפיות וחבצלות, יעברו לפני דרך ועדה שבראשה קצין מילואים בדרגת סא"ל שתקבע את ההגבלות הרפואיות שיאפשרו להם להמשיך ולשרת כשהם בעלי פרופיל 30, זאת כמובן מבלי לסכן את בריאותם.

"המהלך נותן פתרון למצב הלא סביר שבו בעלי המקצועות משתחררים מצה"ל, וממשיכים לעסוק באותו המקצוע באזרחות", הסביר ראש ענף רפואה תעסוקתית ומיון רפואי סא"ל ד"ר דב אלבוקרק. "אין היגיון לשחרר מישהו שהצבא זקוק לו כדי לממש את אחריותו לביטחון המדינה. התהליך נכון רפואית, ציבורית וחברתית ומתפקידנו לבצע אותו".

רוצים לקבל עוד עדכונים על חידושים בצה"ל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק