אחרי "החיילים המקפלים": "ריקוד האזיקה"

חיילי גדוד 50 של הנח"ל שיגעו את העולם עם סרטון היו-טיוב בו פיזזו באפוד מלא לצלילי "שיר המקפלות". עכשיו, פלסטינים ופעילי שמאל מנסים להתשמש בתהודה הרבה שקיבל הסרטון המקורי והעלו סרטון תגובה שמציג כיצד חיילי צה"ל עוצרים פלסטינים, הפעם - לצלילי "פוקר פייס" של ליידי גאגא

סרטון היו-טיוב של חיילי גדוד 50 המרקדים בלב חברון לצלילי ה"טיק טוק" של הזמרת קאשה הכה גלים ברחבי העולם והגיע פחות או יותר לכל פינה אפשרית, לעיתים הוצג באור שלילי ולעיתים באור חיובי.

כעת מנסים פלסטינים ופעילי שמאל להשתמש בתהודה הרבה שקיבל סרטון "החיילים המקפלים" לטובת המטרות שלהם: בסרטון שצילמו לאחרונה בחברון ועלה ליו-טיוב, נראים שישה גברים כאשר הן מדמים הליך של אזיקה ומעצר פלסטינים, כשברקע השיר "פוקר פייס" של ליידי גאגא. הסרטון זכה לשם "ריקוד האזיקה".

שלושה גברים משחקים את חיילי צה"ל, והשלושה האחרים הם העצורים. הם נעמדים זה מול זה לצלילי השיר, ולאחר כוריאוגרפיה קצרה עורכים "החיילים" חיפוש על גופם של "העצורים". לאחר מכן תופסים "החיילים" את ידיהם של "העצורים" ומובילים אותם מהמקום. הסרטון צולם במהלך הפגנה שהתקיימה בעיר.

החיילים מספרים: כך הפקנו את הסרטון

אז איך התחיל הסרטון ששיגע את העולם? החיילים מספרים שערב אחד הם ישבו יחד ותיכננו כיצד להיפרד מכל החבר'ה בפלוגה, רגע לפני השחרור מצה"ל. "דיברנו בינינו ועלה לנו רעיון לעשות סאטירה, לעשות קצת צחוקים", סיפר אחד מהם ל"ידיעות אחרונות". "חשבנו על כל מיני הסתלבטויות, אבל הכל נראה לנו קיצוני מדי".

"תמיד כשחיילים עוזבים את פלוגת החוד נהוג להשאיר משהו", המשיך להסביר החייל. "נטחנו מלא בחברון ורצינו לעשות קצת צחוקים. העלינו כל מיני רעיונות ואז חשבנו על הריקוד".

לדברי החיילים, תכנון הריקוד היה תהליך מאוד פשוט ובוצע בקודים. "הורדנו את השיר לסלולרי ואחד החיילים המציא את התנועות. התאמנו במשך כמה דקות, ממש בקטנה. זה לא היה מסובך מדי", הם מסבירים. "קבענו כמה קודים שיעזרו לנו לזכור את התנועות כי לא יכולנו לבצע את זה כשהשיר ברקע".

למרות הכל - מבסוטים

אחרי שסיימו להתאמן וביצעו חזרה גנרלית, יצאו החיילים לפטרול הרגלי. "בחרנו בשעה יחסית מאוחרת, בערך בשבע בערב, ובאזור שומם כדי שאף אחד לא יראה. חשוב להדגיש שזה לא היה בקסבה", הם מספרים. "זה היה ספונטני כזה, קליל. חייל אחד עמד ליד עמדת השמירה וצילם את זה בטלפון הסלולרי והמפקד שעמד בצד צעק את הקודים. זה הלך בטייק אחד".

אחרי שסיימו להקליט את הריקוד, ערכו אותו במחשב והוסיפו את המוזיקה, הקרינו החיילים את התוצר הסופי בערב הפלוגה. "המפקדים שלנו לקחו את זה מאוד קשה והחליטו שזה לא יוצא החוצה, אבל איזה חייל פישל והעלה את זה לפייסבוק שלו וכנראה שמשם זה יצא ליוטיוב", מספר אחד ה"רקדנים".

למרות הכל, החשיפה האדירה לה זכה הווידיאו משמחת מאוד את יוצריו, על אף הסערה הקשה שעורר. "אני לא מתחרט. הכל היה בפרופורציה", אומר אחד מהם. "אני מבסוט", אומר חייל נוסף. "אנחנו רואים את עצמנו בחדשות בכל העולם. זה גם עשה הרבה דברים חיוביים למען המדינה".

גורמים במשרד החוץ אמרו בימים האחרונים כי לא רק ששום נזק לא נגרם, אלא שהסרטון הזה הוא אחד מכלי ההסברה המוצלחים ביותר שיצאו מישראל זה זמן רב, כי הוא מציג את החיילים באור אנושי. בשבוע הבא ישתחררו הלוחמים המרקדים מהצבא. את ימי השירות האחרונים, כנראה - אף אחד מהם לא יישכח.

רוצים לקבל עוד סרטונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד בנושא:

נתניהו טרם עשה "לייק" לסרטון החיילים מחברון

העונש ל"מקפלות מחברון": סרטון המשך