הסתה נגד חיילים דרוזים: לכו לעזה

עדויות של לוחמים וקצינים דרוזים באזור שכם מציירות תמונת מצב מדאיגה. לדבריהם, לאחרונה הם סופגים השפלות קשות מצד מתנחלים, המפיצים כרוזים מסיתים הקוראים ליהודים שלא לשרת לצד חבריהם. "השוטר הערבי לא פראייר - הוא דואג לערבים", נכתב באחד מהם. קצין דרוזי: מתנחל אמר לי "יהיה לכם מקום ברכבת שתיקח את הערבים"

חיילים דרוזים: מסיתים נגדנו. צילום ארכיון (חדשות 2)

חיילים דרוזים טוענים כי הם הפכו למטרה עבור מתנחלים קיצוניים באזור יהודה ושומרון ומזהירים מפני הסתה נגדם. לדברי קצינים ולוחמים בגזרת שכם, בתקופה האחרונה מגיעים מתיישבים לבסיס החטיבה המרחבית, מחלקים כרוזי הסתה הקוראים לחיילים היהודים לסרב לשרת לצד חבריהם הדרוזים.

באחד מהם, שנחשף הבוקר בתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל, נכתב: "חייל יהודי, אח שלי גבר, לא רחוק מכאן יש כפר, חווארה. כמה חבר'ה יהודים נוסעים בכפר, קופצים עליהם קבוצת ערבים, כמעט לינץ'. החבר'ה פורקים עם אקדחים שלופים, כשפתאום מופיע ג'יפ של מג"ב ומתוכו יוצאים ארבעה שוטרים ערבים - ועוצרים את היהודים.

"אחד החבר'ה שואל את השוטר: 'למה לא לעצור את הערבים?' השוטר עונה: 'באתי לשמור על העם הפלסטיני, עלה לניידת...'. השוטר הערבי לא פראייר - הוא דואג לערבים. אין שום סיבה שחייל יהודי יצא פראייר".

"גם לכם יהיה מקום ברכבת שתיקח את הערבים"

קצין דרוזי בכיר ביהודה ושומרון שיחזר את ההשפלה שהוא ופקודיו סופגים. "כשהגעתי למקום עימות בין כוח של צה"ל לקבוצת מתנחלים, פנה אלי אחד המתנחלים", סיפר בשיחה לגלי צה"ל. "הוא אמר לי: 'אל תדאג, גם לכם יהיה מקום ברכבת שתיקח את הערבים מהמדינה שלי'".

בתגובה לחש לו הקצין: "כנראה שאתה לא יהודי, כי אם היית כזה, לא היית מדבר על רכבות". מיד לאחר מכן, הוא מספר, עזב המסית את המקום בבושת פנים.

"אין לי ספק שאלה חבורה של גזענים, שמקומם לא בחברה אלא מאחורי סורג ובריח", הדגיש סמיר ווהבה, מזכיר עמותת הדרוזים המשוחררים ב"בוקר טוב ישראל", וקרא לראשי המתנחלים והממשל הישראלי לפעול נגד "פורעי החוק שמתלהמים נגד חיילים".