גורם בחיזבאללה: הארגון בכוננות גבוהה

בעקבות הצילומים שפרסם השבוע צה"ל, המציגים את היערכות חיזבאללה בדרום לבנון, אומר גורם בחיזבאללה כי "הארגון נמצא בכוננות הגבוהה ביותר". סגנו של נסראללה, נעים קאסם, מזהיר מפני השתלטות ישראל על מאגרי הגז והנפט של לבנון. "נתנגד בתוקף לכל ניסיון לגזול את משאבינו", הצהיר קאסם, "בדרך שנבחר לנכון"

גורם בחיזבאללה אומר היום כי בישראל ובקהילה הבינלאומית מבשלים מהלך נגד הארגון, וכי חיזבאללה נמצא בכוננות הגבוהה ביותר.

הדברים נאמרים בעקבות הצילומים שפרסם השבוע צה"ל של היערכות חיזבאללה בדרום לבנון. הגורם הלבנוני מסר כי חיזבאללה מעוניין להימנע מכל עימות בעת הזו, וכי המטרה היא לעבור קיץ שקט ובשלום.

בינתיים סגנו של נסראללה, נעים קאסם, הזהיר הלילה את ישראל מפני ניסיון ההשתלטות על שדות הגז הלבנונים שהתגלו לאחרונה בים התיכון. "אנחנו נתנגד בתוקף לכל ניסיון לגזול את משאבי הנפט, הגז והמים שלנו", הצהיר קאסם, "בהזדמנות המתאימה, בעיתוי הנכון, ובדרך שנבחר לנכון".

צה"ל מציג: כך חיזבאללה נערך למלחמה

בתמונות שחשף צה"ל במלאת 4 שנים למלחמת לבנון ה-2, ניתן לראות איך חיזבאללה מתבצר בתוך הכפרים בדרום לבנון עם מרבצים של טילים, מטרים ספורים מהגבול. כך למשל באל חיאם הסמוכה למטולה, מאחסן חיזבאללה מאות פצצות מרגמה וכן רקטות לטווחים מגוונים המכסים את כל יישובי הצפון.

צה"ל הציג את הנתונים כדי להמחיש את היקף הפעילות העצום של חיזבאללה, לצד שיתוף הפעולה ההולך וגובר בין הארגון לבין אירן וסוריה. חשוב לציין כי לצד צבירת הנשק של חיזבאללה, גם יכולת איסוף המודיעין של צה"ל השתפרה.

וכך אנחנו יכולים בעצם לערוך "סיור" דיגיטלי ברחובות הכפרים אחריהם עוקב צה"ל. כל התמונות הללו נחשפות כדי לאותת שאם תפרוץ מלחמה ויתבצע ירי מהמקומות האלה, הקרבה לבתי אזרחים לא תמנע תגובה צה"לית.