כיצד הופק "שיר המקפלות" בחברון?

למי שתהה כיצד התבצעה ההפקה ה"מורכבת" של חיילי צה"ל שרקדו בלב הקסבה בחברון לצלילי השיר "טיק טוק" של הזמרת קאשה, עכשיו "נחשף" הסוד. "אחד החיילים המציא את התנועות והתאמנו במשך כמה דקות", הם מסבירים. "קבענו כמה קודים שיעזרו לנו לזכור את התנועות כי לא יכולנו לבצע את זה כשהשיר ברקע", מוסיפים החיילים

"טיק טוק" בצ'יק צ'ק: אחרי שהסעירו את העולם, מתפנים חיילי "ריקוד המקפלות" להסביר על תהליך ההפקה הלא כל כך מורכב, לטענתם, של סרטון הווידיאו שהחל למעשה כמתנת פרידה מהפלוגה והסתיים בכל המהדורות ואתרי האינטרנט החדשותיים - כך מפרסם הבוקר העיתון 'ידיעות אחרונות'.

הכל החל, לדבריהם, כשערב אחד הם ישבו יחד ותיכננו כיצד להיפרד מכל החבר'ה בפלוגה, רגע לפני השחרור מצה"ל. "דיברנו בינינו ועלה לנו רעיון לעשות סאטירה, לעשות קצת צחוקים", מספר אחד מהם. "חשבנו על כל מיני הסתלבטויות, אבל הכל נראה לנו קיצוני מדי".

"תמיד כשחיילים עוזבים את פלוגת החוד נהוג להשאיר משהו", המשיך להסביר החייל. "נטחנו מלא בחברון ורצינו לעשות קצת צחוקים. העלינו כל מיני רעיונות ואז חשבנו על הריקוד".

לדברי החיילים, תכנון הריקוד היה תהליך מאוד פשוט ובוצע בקודים. "הורדנו את השיר לסלולרי ואחד החיילים המציא את התנועות. התאמנו במשך כמה דקות, ממש בקטנה. זה לא היה מסובך מדי", הם מסבירים. "קבענו כמה קודים שיעזרו לנו לזכור את התנועות כי לא יכולנו לבצע את זה כשהשיר ברקע".

למרות הכל - מבסוטים

אחרי שסיימו להתאמן וביצעו חזרה גנרלית, יצאו החיילים לפטרול הרגלי. "בחרנו בשעה יחסית מאוחרת, בערך בשבע בערב, ובאזור שומם כדי שאף אחד לא יראה. חשוב להדגיש שזה לא היה בקסבה", הם מספרים. "זה היה ספונטני כזה, קליל. חייל אחד עמד ליד עמדת השמירה וצילם את זה בטלפון הסלולרי והמפקד שעמד בצד צעק את הקודים. זה הלך בטייק אחד".

אחרי שסיימו להקליט את הריקוד, ערכו אותו במחשב והוסיפו את המוזיקה, הקרינו החיילים את התוצר הסופי בערב הפלוגה. "המפקדים שלנו לקחו את זה מאוד קשה והחליטו שזה לא יוצא החוצה, אבל איזה חייל פישל והעלה את זה לפייסבוק שלו וכנראה שמשם זה יצא ליוטיוב", מספר אחד ה"רקדנים".

למרות הכל, החשיפה האדירה לה זכה הווידיאו משמחת מאוד את יוצריו, על אף הסערה הקשה שעורר. "אני לא מתחרט. הכל היה בפרופורציה", אומר אחד מהם. "אני מבסוט", אומר חייל נוסף. "אנחנו רואים את עצמנו בחדשות בכל העולם. זה גם עשה הרבה דברים חיוביים למען המדינה".

גורמים במשרד החוץ אמרו בימים האחרונים כי לא רק ששום נזק לא נגרם, אלא שהסרטון הזה הוא אחד מכלי ההסברה המוצלחים ביותר שיצאו מישראל זה זמן רב, כי הוא מציג את החיילים באור אנושי. בשבוע הבא ישתחררו הלוחמים המרקדים מהצבא. את ימי השירות האחרונים, כנראה - אף אחד מהם לא יישכח.

רוצים לקבל עדכון כשיתפרסם הסרטון החדש של החיילים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק