ארדואן התקשר לנסראללה וניחם אותו על מות המנהיג הרוחני של חיזבאללה

רשת הטלוויזיה "אל-מנאר" מדווחת כי ראש ממשלת טורקיה התקשר למזכ"ל חיזבאללה והביע את צערו על מותו של המנהיג הרוחני של הארגון. על פי הדיווח, "נסראללה הביע הערכה על תנחומיו של רה"מ הטורקי, והודה גם על עמדתו של ארדואן כלפי העמדה הפלסטינית"

מהדקים את היחסים: ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן התקשר למזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה והביע את תנחומיו על מותו השבוע של המנהיג הרוחני של הארגון, מוחמד חוסיין פדלאללה - כך מדווחת רשת הטלוויזיה "אל-מנאר" של חיזבאללה.

"ארדואן הביע את תנחומיו וביקש להעבירם גם למשפחתו של פדלאללה ולעם הלבנוני", דווח בערוץ הלבנוני. "נסראללה מצדו הביע הערכה לארדואן על שיחת הטלפון, וכן על עמדתו כלפי הסוגיה הפלסטינית".

"נסראללה הוזמן לביקור רשמי באנקרה"

לפני כחודש דווח בעיתון הכוויתי "א-סיאסה" כי ארדואן אף פנה לנסראללה והזמין אותו לביקור רשמי באנקרה. על פי הדיווח, הפנייה של ארדואן נעשתה הודות ללחץ שהפעיל עליו ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, בטענה כי המהלך "יחזק עוד יותר את תדמיתו של ארדואן בעולם הערבי".

משעל הציע כי כוחות משמרות המהפכה של אירן יאבטחו את צאתו של נסראללה לטורקיה, אולם עד כה לא התייחס לכך רשמית ארגון חיזבאללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק