4 אקדחים נגנבו ממאבטחי ראש הממשלה בארה"ב

רשת NBC מדווחת כי מזוודות עמוסות כלי נשק שהיו אמורות לשמש את מאבטחי ראש הממשלה בביקורו בארה"ב אבדו במהלך הטיסות הפנימיות של הפמלייה בארה"ב. המזוודות נמצאו כעבור זמן, אולם התברר כי ארבעה אקדחי גלוק נעלמו מהן. השב"כ אישר את הדיווח, משטרת הנמלים של ארה"ב פתחה בחקירה

מחדל אבטחה: מאבטחי ראש הממשלה בארצות הברית איבדו מספר מזוודות ובהן כלי נשק - כך דיווחה לראשונה רשת NBC האמריקנית. כלי הנשק נמצאו רק שעות מאוחר יותר, ואז התברר כי ארבעה אקדחי גלוק 9 מ"מ נעלמו מתוך המזוודות, ועדיין חסרים. בשב"כ מאשרים את הדיווח ואומרים כי הנושא נמצא בבדיקה של מערך האבטחה בשב"כ, ובמקביל - נחקר גם על ידי הרשויות בארצות הברית.

המאבטחים היו אמורים ללוות את ראש הממשלה בפגישתו עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה, אך במקום זאת הם נאלצו לאתר את האקדחים שאבדו במשך זמן רב. לאחר מאמץ אותרו המזוודות החסרות בלוס אנג'לס. נראה שחברת התעופה אמריקה איירליינס שלחה את המזוודות לשם, במקום לוושינגטון לאחר שפמליית ראשה הממשלה נחתה בניו-יורק.

משטרת הנמלים פתחה בחקירה

גורמים במשטרת הנמלים בארצות הברית פתחו בחקירה מיידית בנושא. החוקרים מנסים לגלות באיזה שלב נגנבו האקדחים, והאם היה זה כבר בהגעת המזוודות לניו-יורק או רק אחרי שנמצאו והועברו לוושינגטון.

הנהלים בארה"ב מחייבים את המאבטחים לארוז את כלי הנשק במטען מיוחד ונפרד. המטען עובר שיקוף, נבדק באופן מיוחד ואמור להתבצע אחריו מעקב.

"במצבים שקשורים לביטחון, אנחנו מאפשרים לסוכנויות אכיפת החוק להתמודד עם הבעיה, ולכן לא נגיב על העניין בפומבי כדי לא לפגוע בחקירה", אמר דובר חברת התעופה אמריקה איירליינס, טים וגנר.

הכתף החמה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארה"ב ברק אובמה נפגשו אמש (שעון ישראל) בבית הלבן בוושינגטון בפגישה שהתארכה 40 דקות מעבר למתוכנן שהייתה חמה ולבבית במיוחד.

בפתח מסיבת העיתונאים שהעברנו כאן בחדשות 2 באינטרנט אמר אובמה בלבביות: "זהו פרק חדש ביחסים המופלאים בין המדינות". ואכן, התמונות שמגיעות ממדשאת הבית הלבן הלילה נראות כאילו שני ידידים טובים נפגשים.

נכון, גם הפעם אמר אובמה כי יש עדיין נושאים שצריך לפתור והם ייפתרו. אך בניגוד לפעמים הקודמות בהן נראו שני המנהיגים מתוחים, הפעם אובמה גם ליווה את ראש הממשלה לרכב השרד שלו בחניית הבית הלבן ולחץ את ידו בחמימות.