החיילים המרקדים בחברון - טובים לישראל?

אחרי שמיליוני אנשים בכל העולם ראו את החיילים הרוקדים בחברון, האם זה עשה טוב להסברה הישראלית בכך שראו חיילים משתטים, או שזה גרם לנזק וביזה את צה"ל? שאלנו אתכם האם החיילים צריכים להיענש, והתגובות - חלוקות

מיליוני בני אדם בכל העולם כבר צפו בסרטון שהפך ללהיט החם ביותר בימים האחרונים, בו יכולנו לראות את כישורי הריקוד של חיילי הנח"ל בחברון. הסרטון סוקר בהרחבה ברשתות טלוויזיה בכל העולם וקיבל תגובות רבות.

הערב שאלנו את גולשי חדשות 2 בפייסבוק מה דעתכם על הסרטון, האם הוא טוב להסברה הישראלית, האם חיילי צה"ל ביזו עצמם בהופעתם בסרטון או שמדובר במשהו מצחיק, וגם צה"ל צריך להעניש את החיילים ולשלוח אותם לעשות את סרטון הריקוד הבא בכלא.

ומה אתם חושבים? המשיכו להגיב גם בדף הפייסבוק של חדשות 2 וגם בטוקבקים באתר

מתחת לשכפ"צים יש ילדים בני 18

הגולשת שיר שטרית אמרה כי "כל עוד לא סיכנו את חייהם, מדובר במעשה חיובי. לפעמים צריך להזכיר לעולם, שמתחת לקסדות ולשכ"פצים מסתתרים ילדים בני 18, שרוצים לרקוד וליהנות כמו כל אזרח העולם בגילם, מה שנמנע מהם בגלל המלחמה הבלתי פוסקת בה אנחנו נמצאים".

ימית זריאן חושבת שהסרט הזה הוא מצוין להסברה הישראלית. זה אומר שאנחנו אנושיים שרוצים רק ליהנות ולשמוח בדיוק כמו כולם, אז שיניחו לנו לעשות כיף".

שגיא עמיחי חושב שאין שום סיבה להעניש את החיילים: "למה להעניש ,הם לא עשו משהו רע? וזה רק מראה שהחיילים שלנו באים בכוונות של שלום עם פנים שמחות ולא בראש של מלחמה והרג". לעומתו אומר לנו אמיר ג'ברין כי "צריך להעניש בחומרה, הם עושים צחוק מצבא ההגנה של ישראל".

ואם יחטפו עוד חייל?

ליאת וינטר שואלת מה שהיא מכנה שאלת תם: "אם הסרטון הזה צולם בעת פעילות מבצעית וחס וחלילה היו פוגעים בהם בזמן שהם השתעשעו האם כל התגובות הנ"ל היו נשארות חיוביות ומעודדות? אפשר להשתעשע אבל לא על חשבון הסיכון האישי".

מלווין וסרמן כותב ש"לרקוד אפשרי בבסיס. לא בשטח במצב מסוכן. לא ראיתי חיילים אמריקנים רוקדים בשטח. עוד חטיפת חיילים זה מה אנחנו צריכים? בגלל ריקוד טיפשי לחלוטין? לדעתי עונש צריכים לקבל, לפחות ריתוק".
 
גם עידן לויאן חושב שהחיילים צריכים להיענש, ואפילו חושב שזו בושה למדינת ישראל: "חיילים רוקדים עם המדים?? מילא בלי מדים אבל עם? מה יצא להם מזה חוץ מלפדח את המדינה שלהם?
 
לעומתם מיכאל אלביטר לא מבין מה כל הסיפור: "מה אסור להם לעשות קצת חיים? אז עשו קצת חיים מה כולם עושים מזה סיפור, אפשר לחשוב אז הם רקדו בסה"כ כולם צחקו מזה בסוף ולדעתי הם לא צריכים לקבל על זה עונש. עונש אנשים אחרים צריכים לקבל כמו רוצחים עבריינים או אפילו חיילים משתמטים מהצבא , אז עזבו אותם בשקט".

"שצה"ל יתעסק בלמצוא את שליט או בגרעין האירני"

 גם שלי כהן לאור חושבת שזה טוב: "זה מראה צד מרוכך יותר ולא רק של רובים ויריות ולוחמה מול ערבים. זה דווקא מקסים בעיניי וממש לא צריך להעניש אותם, זה לא נראה שהם מעלו בתפקיד שלהם. מותר להם ליהנות ולהתבדח, הם קודם כל בני אדם, יותר מכל דבר אחר".

דן צ' מסכם ובכלל מבקש מצה"ל להתעסק בדברים אחרים: "במקום שקברניטי הצבא יתעסקו באיך להחזיר את גלעד שליט או הסרת האיום האירני, הם מתעסקים בחיפוש אותם החיילים שבסך הכול חיפשו איך לשבור את השגרה בצורה הומוריסטית ונחמדה".