תחנת רדיו מלבנון השתלטה על שידורי גלי צה"ל

השתלטות עוינת או תקלת תדרים? מאזיני גלי צה"ל באזור הצפון הופתעו הבוקר לשמוע ערבית במקום עברית בתדר התחנה. "קיבלנו מאות טלפונים ממאזינים שטענו שהם שומעים ערבית", סיפרו בגל"צ, "מפקד התחנה יצחק טוניק התקשר לשר התקשורת שהורה מיד על פתרון הבעיה". משרד התקשורת בתגובה: ההפרעות נפסקו

במקום ניב רסקין ורזי ברקאי - שידורים בערבית: מאזיני גלי צה"ל באזור הצפון הופתעו הבוקר לשמוע בתדר החביב עליהם - שידורים שהגיעו מלבנון, במקום מתל אביב-יפו.

"לאורך כל שעות הבוקר התקבלו מאות שיחות טלפון ממאזינים מאזור זכרון יעקב וצפונה שסיפרו כי תחנת רדיו לבנונית השתלטה על השידורים והם שומעים ערבית ואנגלית בתדר של התחנה בצפון", סיפרה לחדשות 2 דוברת התחנה, טלי טננבוים.

"מפקד גלי צה"ל יצחק טוניק פנה בדחיפות למשרד התקשורת שהורה על פתרון הבעיה באופן מיידי", הוסיפו בגלי צה"ל. "אין לנו מושג באיזו תחנת רדיו מדובר, אבל נראה שהשתלטו לנו על התדר לכמה שעות".

בתגובה לפניית חדשות 2 נמסר ממשרד התקשורת: "קיבלנו דיווחים על הפרעות בשידורי גלי צה"ל באזור הצפון. יחידת הפיקוח שלנו יצאה לשטח ובמהלך הבדיקות עלה כי ההפרעה הגיעה ככל הנראה מאזור לבנון. כרגע הפקחים מדווחים כי ההפרעות נפסקו".

יצויין כי בשלב זה לא דווח על התקלה או על ניסיון ההשתלטות על שידורי התחנה הצבאית בכלי התקשורת בלבנון.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק