דיווח: שליחי רה"מ דנו בעסקת שליט בקהיר

מקורות מצריים אומרים הערב כי שליחיו של ראש הממשלה נתניהו, עוזי ארד ועו"ד יצחק מולכו, נועדו היום במשך 5 שעות עם שר המודיעין המצרי עומר סולימאן בנושא קידום העסקה. "השיחות עם סולימאן עסקו בכל הסוגיות בהן מתווכת מצרים – ובראשן עסקת השבויים", אמרו המקורות

התקדמות במשא ומתן לשחרורו של גלעד שליט? מקורות מצרים אומרים הערב כי משלחת ישראלית שבה מביקור בקהיר, במהלכה נועדה עם ראש המודיעין המצרי עומר סולימאן - כך דווח באתרי האינטרנט של החמאס.

על פי הדיווח, יועציו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עוזי ארד ועו"ד יצחק מולכו, שבו מביקור שנמשך חמש שעות בבירת מצרים. "השיחות עם סולימאן עסקו בכל הסוגיות בהן מתווכת מצרים - ובראשן עסקת השבויים", אמרו המקורות.

אלו ציינו כי הצדדים דנו גם בשיחות הפיוס בין ישראל לפלסטינים. "מצרים הביעה דאגה בעניין העמדה הישראלית", צוטטו המקורות המצרים - אך ציינו כי "קהיר תמשיך לשאוף לקדם את המשא ומתן". בשבוע שעבר ביקר במצרים ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, עמוס גלעד, ונועד אף הוא עם השר עומר סולימאן.

א-זהאר משיב לנתניהו: "לא נתפשר" 

בעזה הגיבו היום לנאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מהשבוע שעבר. "דרישותינו לא ישתנו", הצהיר היום בכיר חמאס מחמוד א-זהאר. "אנו מתחייבים להמשיך בדרך שלנו גם אם יישפך דמנו, כדי לשחרר את האסירים מבתי הכלא", הוסיף בעצרת רבת משתתפים בעזה.

עשרות בני משפחות האסירים הפלסטינים התאספו היום מול ביתו של א-זהאר, וקראו להנהגת חמאס להישאר איתנה מול הלחץ הבינלאומי והישראלי לחתום על עסקה שיש בה משום פשרה בדרישות חמאס. "אנו נושאים באחריות של שירות האזרח ובני עמנו ובראשם האסירים ומשפחותיהם, ומתחייבים בפניכם לעשות הכול כדי שאתם, האסירים הגיבורים, תחזרו לבתיכם ולבתי משפחותיכם", קרא א-זהאר למפגינים.

"אנו לא מתכוונים לוותר על החופש של האסירים שלנו", אמר בכיר החמאס, כשהוא מתייחס בדבריו לדרישה הישראלית לשחרר את האסירים מחוץ לגבולות הגדה ועזה. "אנו מתקרבים היום להשיג את יעדינו בשחרור האסירים וחזרת כל הפליטים לבתיהם".

4 שנים בלי גלעד - סיקור מיוחד:

אביבה שליט: "לא דרשנו שחרור בכל מחיר"

שליט: "נתניהו, הקשב לקולות העם"

נתניהו: "חושב גם על אלה שעוד יירצחו"

משפחות אסירי חמאס בעד אביבה שליט

חאלד משעל: נחטוף עוד חיילים

אביבה שליט: "הדרך שלנו לירושלים היא הנכונה"

נתניהו: לבי עם גלעד שליט ועם משפחתו

נועם שליט: "קורא למי שאכפת לו מגלעד - שיצטרף"

סקר חדשות 2: 74% בעד מהלכי משפחת שליט