הסדר: אורי בלאו ישוב בקרוב ארצה

מערכת הביטחון ועיתונאי "הארץ" אורי בלאו הגיעו להסכם לפיו בלאו יוכל לשוב ארצה בתמורה לכך שיעביר את המסמכים אותם העבירה לו על פי החשד, ענת קם. בנוסף, בלאו ייצטרך להוכיח שאין במסמכים הללו כל פגיעה בביטחון המדינה. על פי הסיכום, בלאו לא יצטרך להסגיר את מקורותיו

התפתחות בפרשת ענת קם: מערכת הביטחון הגיעה להסדר עם העיתונאי אורי בלאו שיאפשר לו לחזור לישראל. כך דיווח הבוקר העיתון ידיעות אחרונות.

על פי ההסכם שייחתם בקרוב, בלאו יצטרך להוכיח שהמסמכים שקיבל מענת קם אינם פוגעים בביטחון המדינה וזאת מבלי להסגיר את מקורותיו. בלאו שוהה מאז התפוצצות הפרשה בחו"ל ומסרב לחזור ארצה מחשש שייחקר. ענת קם, החשודה שבעת היותה חיילת מסרה את המסמכים הסודיים לעיתונאי מהארץ ביקשה השבוע מבית המשפט להקל במעצר הבית בו היא נתונה ולאפשר לה לצאת להתאווררות יומית.

גם בחודש מאי סירב בית המשפט המחוזי בתל אביב לבקשת פרקליטיה של קם להקל בתנאי מעצרה. קם שוהה במעצר בית מאז חודש דצמבר האחרון, ועורכי דינה ביקשו לאפשר לקם לצאת מחוץ לביתה במשך שעתיים בכל יום.

"בשום פנים ואופן אין מקום להשוות או לדמות את מעצר הבית בדירה בלב העיר תוך אפשרות מעת לעת לצאת לפגישות עם הסניגורים או לדיון בבית המשפט, לכליאה או לשבי", כתב השופט בהחלטתו, והדגיש: "הפנייה לרחמי בית המשפט הכלולה בבקשת ההגנה חורגת מהקשרה הנכון". 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת "הדלפה במדים" - הסיקור המלא

ענת קם למקורביה: "צה"ל מבצע מעשים בניגוד לחוק"

הצצה לספר המחזור של ענת קם

"לא נגרם נזק לביטחון המדינה"

אמה של ענת קם נחלצת להגנתה

מי את ענת קם?