האישום: אבו טיר - שוהה בלתי חוקי

בכיר החמאס מוחמד אבו-טיר ממשיך לצפצף על החוק. 40 ימים לאחר ששוחרר מהכלא הישראלי, הוא צפוי להגיע שוב לבית המשפט ביום ראשון הקרוב. בדיון תבקש המשטרה להאריך את מעצרו עד לתום ההליכים, ולהגיש נגדו כתב אישום בגין שהייה בלתי חוקית בישראל. אם יואשם אבו-טיר, הוא צפוי להיות מגורש מישראל

בכיר חמאס מוחמד אבו טיר, שנעצר אתמול לאחר שרק לפני כחודש שוחרר מהכלא הישראלי, ישוב לבית המשפט ביום ראשון הקרוב.

פרקליטות מחוז ירושלים תגיש נגד אבו טיר ביום ראשון הקרוב כתב אישום בגין שהיה בלתי חוקית בישראל. אם אבו טיר יורשע, הוא צפוי להיות מגורש מישראל למדינה זרה, בעוד שדרישת המשטרה בעת שחרורו מהכלא הישראלי הייתה כי הוא יעבור לשטחי הגדה.

אבו טיר נכלא לפני ארבע שנים לאחר ששר הפנים אלי ישי שלל את אזרחותו. ההחלטה אז הייתה תקדימית, וזו הפעם היחידה עד כה ששר הפנים השתמש בסמכותו לשלול אזרחות על רקע השתייכות לארגון טרור. כששוחרר חבר הפרלמנט מטעם חמאס לאחרונה מהכלא הישראלי, הוא קיבל צו גירוש שהורה לו לעזוב את ביתו בתחומי מדינת ישראל, וזאת בגלל שהוא עדיין ממלא תפקיד רשמי בחמאס.

בשיחה עם חדשות 2 ביום שישי האחרון, אמר אבו טיר כי הוא מחכה לשוטרים ומבין שהם יגיעו לעצור אותו. עם זאת, הוסיף אבו טיר כי משפחתו נמצאת מזה מאות שנים בירושלים ולכן אין בכוונתו לעזוב, מרצון, את הבית בו גדל. יחד עם חבר הפרלמנט של חמאס, הוצא צו גירוש מישראל לעוד שלושה בעלי תפקידים בתנועה, אבל אלו עדיין לא נעצרו על ידי המשטרה.

שחרור מוחמד אבו טיר: סיקור מיוחד

אבו הטיר הפר את צו הגירוש ונעצר

צפו: אבו טיר מותקף ביציאה מהחקירה

מחמוד אבו טיר שוחרר ממעצר - ישר לחדר החקירות