אחיו של החשוד בריגול: "זו עלילה"

"נודע לי שאחי הואשם, לכאורה, בסיוע לאזרחים שניסו להבריח דברים מסוימים מעבר לגבול. זה לא נכון", כך אומר היום אחיו של הנגד שחשוד שריגל לטובת חיזבאללה, וזאת מתוקף תפקידו כמתווך סמים בין שתי משפחות פשע בצפון ישראל לבין גורמים עוינים בלבנון. "מדובר בעלילת שווא", הוסיף וסיפר האח. צפו בראיון המלא עמו

רק כמה שעות בודדות עברו מאז היוודע דבר מעצרו של נגד צה"ל החשוד במגע עם סוכן חיזבאללה והערב אומר אחיו, ד', לחדשות 2 בראיון בלעדי: "זאת עלילה. הכניסו לו מילים בכוח. לא ידוע לי שיש לו כל קשר עם חיזבאללה. סבא שלי, אבא שלי, אני ועוד שני אחים אנשי ביטחון וחלקינו קצינים".

"רק היום נודע לנו כי אסור היה לפרסם את כל הפרטים", טען ד'. "נודע לי שאחי הואשם, לכאורה, בסיוע לאזרחים שניסו להבריח דברים מסוימים מעבר לגבול. זה לא נכון", הוסיף. ד' הדגיש כי אחיו החשוד הוא בסך הכל מכונאי רכב שמעולם לא שירת בגזרה שבה על פי החשד הוא ריגל לטובת הסוכנים הזרים.

"אחי בכה כשהוא נפגש עם המשפחה וסיפר על החשדות", אמר ד'. "מדובר בסך הכל בבן אדם חייכן שהקדיש את עצמו לעבודה. הוא איש משפחה. יש לו שלושה ילדים ורק לאחרונה נולד לו ילד", הוא הוסיף. "לא חסר לו שום דבר בבית. הוא גר בבית שנראה לא כמו וילה, אלא כמו מוזיאון. ההורים סיפקו לו הכל. בקרוב תוכלו לדבר איתו כי הוא ישתחרר ויהיה בבית".

הנגד הסגיר את החשודים הנוספים

היום הותר לפרסום כי נגד בצה"ל, תושב הצפון, נעצר לאחרונה בחשד שהעביר מידע לגורמים לבנונים המקושרים לחיזבאללה, וזאת כשסייע לאזרחים שעסקו בהברחת סמים בין לבנון לבין ישראל.

במסגרת הפרשה החמורה נעצרו חמישה מעורבים, ביניהם גם הנגד, והיום הוגשה נגד ארבעת האזרחים הנוספים, כולם תושבי הגליל, הצהרת תובע בבית המשפט השלום בעכו. כתב האישום נגד הנגד והחשודים הנוספים צפוי להיות מוגש בימים הקרובים.

הנגד, ששמו ותמונתו אסורים לפרסום בשלב זה, נעצר בתחילת החודש וזאת לאחר חקירה סמויה שהתנהלה בחודשים האחרונים במצ"ח ובמשטרה. הוא חשוד בכך שתיווך בעסקת סמים בין משפחות בזוואי ואבו ימן, המבצעות עסקאות סמים רבות עם גורמים עוינים מלבנון.

לאחר מעצרו, מסר הנגד את שמותיהם של המעורבים הנוספים בפרשה, שנעצרו אף הם על ידי המשטרה. במשטרה הצבאית לא הסכימו לפרט את תוכנו של המידע שהועבר, כך על פי החשד, אך טענו כי בכך הייתה פגיעה חמורה בביטחון המדינה.

החשד: קיבל אלפי דולרים תמורת המידע שמסר

על-פי החשד, קיבל הנגד תמורת המידע שמסר אלפי דולרים. הוא הודה בחקירתו כי המניע שלו היה כספי ולא ביטחוני או לאומני. על פי החשד, סייע הנגד למבריחי הסמים ולצורך כך העביר להם מידע על סדר הכוחות בגבול, נקודות רגישות בהן ניתן להבריח את הסמים מבלי להיתפס ומקומות "מפתח" נוספים מהם יש להיזהר. כך, לדוגמה, דיווח החשוד לאנשים עימם עבד היכן מושבתים האמצעים הטכנולוגיים אשר עשויים לחשוף אותם.

בתמורה למידע הרגיש שהעביר הנגד, כך עולה, הוא קיבל אלפי דולרים. מחקירתו הראשונית של הנגד, שמעצרו כבר הוארך מספר פעמים, עולה כי הוא היה מודע לכך שהמידע שברשותו הינו חסוי ורגיש, ובכל זאת בכר להעבירו לאויב. הנגד טען בנוסף כי המניע שלו היה כספי ולא ביטחוני.

"במבצע הזה שנקרא 'ברית אחים' הצלחנו לעלות על החשוד לאחר תקופה ארוכה של פעולת חקירה ואיסוף מידע", אמר מפקד מרחב הגליל במשטרה תת ניצב מנחם חבר.

עורך הדין של החשודים: "לא קשורים לחיזבאללה"

"אנחנו לא קשורים לחיזבאללה ואף אחד לא יצר איתנו קשר", אמר אחד החשודים שהובא להארכת מעצר בבית המשפט בעכו. "ארבעת העצורים שאני מיצג לא קשורים לפרשיה הביטחונית ולנגד", אמר עו"ד באסל סאלח.

"הנגד הפיל את החבורה לאחר שהוא נתפס מעצמו", טען עורך הדין. "חצי מהדברים שטוענים נגד החשודים הם חסרי בסיס. בהתחלה האשימו אותם על סמך מה שהנגד טען והיום זה כבר לא נמצא בהאשמות", הוסיף. "המשטרה ניפחה את הסיפור וההר הוליד עכבר. החשדות החלו כמגע עם סוכן זר ובסוף אפילו הפרקליטות לא מסכימה עם זה".

נגד בצה"ל חשוד בריגול לטובת החיזבאללה