אבו טיר הפר את צו הגירוש - ונעצר

האם חבר הפרלמנט מטעם חמאס יגורש מישראל? על השאלה הזו יצטרך לענות שופט בית המשפט השלום בי-ם, בפניו יובא מוחמד אבו טיר, לאחר שנעצר היום על ידי המשטרה. אבו טיר סירב למלא אחר צו הגירוש שניתן לו, ולאחר שהתחמק מהשוטרים - נעצר לבסוף

האם לאחר ארבע שנים הסתיים סוף כל סוף סיפורו של מוחמד אבו טיר, אשר לאחר שלילת אזרחותו יגורש משטחי מדינת ישראל? הערב עצרה משטרת ירושלים את אבו טיר, 40 יום לאחר שחרורו מהכלא הישראלי, כדי לממש את צו הגירוש שהוצא לו.

אבו טיר, כזכור, נכלא לפני ארבע שנים לאחר ששר הפנים אלי ישי שלל את אזרחותו. כששוחרר חבר הפרלמנט מטעם חמאס לאחרונה מהכלא הישראלי, הוא קיבל צו גירוש שהורה לו לעזוב את ביתו בתחומי מדינת ישראל, וזאת בגלל שהוא עדיין ממלא תפקיד רשמי בחמאס.

עם זאת, אבו טיר לא מילא אחר הוראות הצו והיום ארבו לו השוטרים ביציאה מכפרו במזרח ירושלים ומיהרו לעצור אותו. ביום שישי האחרון פג תוקף התקופה שניתנה לאבו טיר על מנת לעזוב את ביתו, אך מאז הוא הצליח להתחמק מהשוטרים.

בשיחה ביום שישי האחרון אמר אבו טיר כי הוא מחכה לשוטרים ומבין שהם יגיעו לעצור אותו. עם זאת, הוסיף אבו טיר כי משפחתו נמצאת מזה מאות שנים בירושלים ולכן אין בכוונתו לעזוב, מרצון, את הבית בו גדל.

יחד עם חבר הפרלמנט של חמאס, הוצא צו גירוש מישראל לעוד שלושה בעלי תפקידים בתנועה, אבל אלו עדיין לא נעצרו על ידי המשטרה. מחר צפוי אבו טיר לעמוד בפני שופט בית משפט השלום בירושלים, כשהתובע המשטרתי ידרוש לממש את צו הגירוש.