נגד בצה"ל חשוד בריגול לחיזבאללה

איש קבע בצה"ל חשוד שהעביר מידע ביטחוני רגיש ביותר לגורמים המקורבים בחיזבאללה - וזאת כחלק מתיווך בעסקת סמים בין שתי משפחות פשע גדולות בצפון לגורמים המקורבים לחיזבאללה. בתום חקירה סמויה הוא נעצר ובהמשך יוגש נגדו כתב אישום. ארבעה נאשמים נוספים, תושבי הגליל, נעצרו בגין מעורבות בהעברת המידע הביטחוני

פרשייה ביטחונית חדשה: היום הותר לפרסום כי נגד בצה"ל, תושב הצפון, נעצר לאחרונה בחשד שהעביר מידע לגורמים לבנונים המקושרים לחיזבאללה, וזאת כשסייע לאזרחים שעסקו בהברחת סמים בין לבנון לבין ישראל.

רוצים לקבל עדכון ברגע שתהיה התפתחות במשפטו של הנגד? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת הפרשה החמורה נעצרו חמישה מעורבים, ביניהם גם הנגד, והיום הוגשה נגד ארבעת האזרחים הנוספים, כולם תושבי הגליל, הצהרת תובע בבית המשפט השלום בעכו. כתב האישום נגד הנגד והחשודים הנוספים צפוי להיות מוגש בימים הקרובים.

הנגד, ששמו ותמונתו אסורים לפרסום בשלב זה, נעצר בתחילת החודש וזאת לאחר חקירה סמויה שהתנהלה בחודשים האחרונים במצ"ח ובמשטרה. הוא חשוד בכך שתיווך בעסקת סמים בין משפחות בזוואי ואבו ימן, המבצעות עסקאות סמים רבות עם גורמים עוינים מלבנון.

לאחר מעצרו, מסר הנגד את שמותיהם של המעורבים הנוספים בפרשה, שנעצרו אף הם על ידי המשטרה. במשטרה הצבאית לא הסכימו לפרט את תוכנו של המידע שהועבר, כך על פי החשד, אך טענו כי בכך הייתה פגיעה חמורה בביטחון המדינה.

החשד: קיבל אלפי דולרים תמורת המידע שמסר

הנאשמים בבית המשפט בעכו, היום (חדשות 2)
על-פי החשד, קיבל הנגד תמורת המידע שמסר אלפי דולרים. הוא הודה בחקירתו כי המניע שלו היה כספי ולא ביטחוני או לאומני. על פי החשד, סייע הנגד למבריחי הסמים ולצורך כך העביר להם מידע על סדר הכוחות בגבול, נקודות רגישות בהן ניתן להבריח את הסמים מבלי להיתפס ומקומות "מפתח" נוספים מהם יש להיזהר. כך, לדוגמא, דיווח החשוד לאנשים עימם עבד היכן מושבתים האמצעים הטכנולוגים אשר עשויים לחשוף אותם.

בתמורה למידע הרגיש שהעביר הנגד, כך עולה, הוא קיבל אלפי דולרים. מחקירתו הראשונית של הנגד, שמעצרו כבר הוארך מספר פעמים, עולה כי הוא היה מודע לכך שהמידע שברשותו הינו חסוי ורגיש, ובכל זאת בכר להעבירו לאויב. הנגד טען בנוסף כי המניע שלו היה כספי ולא ביטחוני.

"במבצע הזה שנקרא 'ברית אחים' הצלחנו לעלות על החשוד לאחר תקופה ארוכה של פעולת חקירה ואיסוף מידע", אמר מפקד מרחב הגליל במשטרה תת ניצב מנחם חבר.

עורך הדין של החשודים: "לא קשורים לחיזבאללה"

"אנחנו לא קשורים לחיזבאללה ואף אחד לא יצר איתנו קשר", אמר אחד החשודים שהובא להארכת מעצר בבית המשפט בעכו. "ארבעת העצורים שאני מיצג לא קשורים לפרשיה הביטחונית ולנגד", אמר עו"ד באסל סאלח.

"הנגד הפיל את החבורה לאחר שהוא נתפס מעצמו", טען עורך הדין. "חצי מהדברים שטוענים נגד החשודים הם חסרי בסיס. בהתחלה האשימו אותם על סמך מה שהנגד טען והיום זה כבר לא נמצא בהאשמות", הוסיף. "המשטרה ניפחה את הסיפור וההר הוליד עכבר. החשדות החלו כמגע עם סוכן זר ובסוף אפילו הפרקליטות לא מסכימה עם זה".