צפו: המסגד בו חונכו פעילי הטרור בצפון

בשב"כ ובמשטרה טוענים כי חברי חוליית הטרור שנחשפה אתמול הכירו במסגד שיהאב א-דין שבנצרת. האימאם במקום מכחיש את הטענות ואומר: רודפים אותי - רק כדי להזיז את המסגד ממקומו. הצצה למקום בו חונכו חברי חוליית אל-קאעידה

הוא נקרא מסגד שיהאב א-דין, אך במשטרה ובשב"כ טוענים כי זה היה מקום המפגש עבור חברי חוליית הג'יהאד העולמי שנחשפה אתמול. על פי כתב האישום, במסגד הם גם גיבשו אידיאולוגיה קיצונית והיו מעורבים בפעולות טרור. ביום שאחרי, אנשי המסגד שיהאב א-דין בנצרת מסרבים להאמין.

השייח נאזם אבו סלים, האימאם של המסגד, מרגיש שסומן כמטרה על ידי מערכת הביטחון. לטענתו, אנשי השב"כ חקרו את חברי החולייה לא רק על העבירות שמיוחסות להם, אלא שאלו גם עליו - ולא מטעמים ביטחוניים. "כל המטרה היא להזיז את המסגד ממקומו", הוא אומר היום.

אבל זו לא הפעם הראשונה ששמו של השייח נקשר לארגון הטרור הבינלאומי: כבר לפני כחודש, פירסם המכון למדיניות נגד הטרור במרכז הבינתחומי מסמך שמציג את הפעילות של אבו סלים למען הארגון ואת תמיכתו בו בדרשות שלו. למרות הראיות - האימאם ממשיך להכחיש.

חשש למתיחות בין מוסלמים לנוצרים בנצרת

ואולם, הצעירים הנאשמים דווקא לא מתנערים מהקשר עם אל-קאעידה. שלושה מהם נאשמים שבהשראת הארגון רצחו את נהג המונית יפים ויינשטיין, תכננו לרצוח צעיר נוצרי שקילל את הנביא מוחמד ותקפו שליח פיצה. גם עורך דין נוצרי מהצפון, אליו הופנו הצעירים לאחר תחילת החקירה, ספג מהם איומים קשים לאחר שגילו שאינו מוסלמי.

בעיר נצרת מקווים שהפרשה הקשה הזו לא תפגע במרקם היחסים בין הנוצרים למוסלמים, כפי שקרה בעבר: לפני עשר שנים זכה המקום לכינוי "מסגד המריבה", בעקבות המהומות שפרצו בין נוצרים למוסלמים סביב מיקומו של המסגד. היום המסגד חוזר לכותרות, והיחסים בין תושבי העיר נמצאים שוב בסכנה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק