חשד: אנשי קבע הונו במיליוני שקלים את צה"ל

חקירה ממושכת של מצ"ח חשפה פרשת ענק של הונאה בצה"ל: ע"פ החשד, 5 אנשי קבע הונו במשך כשנתיים את צה"ל בעשרות מיליוני שקלים, באמצעות חברת בנייה שנשכרה לשם עבודות בניה לצבא. חברת הבניה השתמשה, לכאורה, בכלים של הצבא - וגם לקחה את הכסף

חשד להונאה חמורה בצה"ל: היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות עצרה היום שבעה בני אדם, חמישה מהם אנשי קבע בצבא, בחשד כי הונו את מערכת הביטחון בעשרות מיליוני שקלים. אנשי הקבע, יחד עם שני אזרחים, חשודים כי הוציאו במרמה את הכסף במהלך עבודות תשתית שבוצעה בחיל ההנדסה - והכסף עצמו הועבר לידי החיילים.

על פי החשד, בין השנים 2007-2009 ניהלה חברה העוסקת בתשתיות במספר פרויקטים לבניית בסיסים פרויקט עבור צה"ל. במסגרת הפרויקט, העמידה החברה כלים ומוצרי בניה - אך הודות לקשר שנוצר, לכאורה, עם אנשי הקבע, גם צה"ל העמיד את אותם הכלים - ובנוסף גם שילם על הפרויקט.

החשד: "העלימו עין" מהמתרחש

במצ"ח חושדים כי עשרות מיליוני השקלים שקיבלו שני האזרחים, קבלנים במקצועם, חולקו בין השאר גם בין חמשת אנשי הקבע ש"העלימו עין" מהמתרחש.

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום את מעצרם של שני האזרחים החשודים בארבעה ימים. עורך דינו של אחד החשודים שמעון קבנטיני, עו"ד אבי חימי אמר לחדשות 2 כי הבעלים של החברה מכחיש מכל וכל את הטענות נגדו ולמעשה כבר שלוש שנים שהוא אינו מטפל באופן פעיל בענייני החברה בשל מחלתו."מרשי לא היה באף אתר בנייה ולא מכיר את החשדות המיוחסים לו".

חקירתם של אנשי הקבע נמשכת במצ"ח והם יובאו בהמשך לדיון נוסף בהארכת מעצרם. הם חשודים בקבלת טובות הנאה מהקבלנים. מעצרם של שני הקבלנים הוארך היום בשלושה ימים - בחשד כי הם עומדים מאחורי מתן השוחד לאנשי הקבע בצה"ל.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "חמישה אנשי קבע נעצרו על ידי היחידה הארצית לחקריות הונאה. מאחר ומדובר בחקירה מתנהלת לא ניתן למסור פרטים נוספים בפרשה. החקירה מתנהלת על יחידת ההונאה של מצ"ח, בשיתוף היחידה הארצית לחשיפת פשיעה במשטרת ישראל".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק