עכשיו זה רשמי: המשט האירני בוטל

ארגון הסהר האדום האירני הודיע היום רשמית על דחיית המשט המתוכנן לעזה, בעקבות סירובה של מצרים לאפשר מעבר ספינות בתעלת סואץ. "הסירוב של מצרים מצטרף להגבלות של הייישות הציונית הכובשת", מסר גורם בארגון לסוכנות הידיעות AFP. המצרים טוענים: "לא אסרנו על מעבר בתעלה לשום ספינה"

רתיעה מתוצאות המשט הטורקי, לחץ בינלאומי, או סכסוך עם מצרים? לא ברור מה הסיבה המדויקת שהובילה להחלטה לדחות את המשט האירני שתוכנן להגיע לחופי עזה, אבל עכשיו זה רשמי: הספינות האירניות לא יגיעו לאזורנו.

בהודעה שפרסם היום ארגון הסהר האדום האירני נמסר כי המשט נדחה עד להודעה חדשה בעקבות האיסור המצרי על מעבר ספינות בתעלת סואץ. לדברי הארגון, בנוסף להגבלות שהטילה ישראל, מצרים חסמה את האפשרות של מעבר ספינת סיוע לעזה בתעלה, שמהווה נתיב הכרחי להגעת הספינה למי הים התיכון.

"דחיית המשט התקבלה בגלל מגבלות נוספות שהוטלו על ידי המשטר הציוני הכובש על תנועת הסיוע לרצועה, למרות התיאום עם גופים בינלאומיים," אמר הסהר האדום בהודעה לסכונות הידיעות AFP. ההודעה על הדחייה התקבלה לאחר שהספינה כבר עמדה להפליג מנמל בנדר עבאס באירן לכיוון רצועת עזה.

במצרים, מאידך, מכחישים שקיים איסור על מעבר ספינות בסואץ. "עלינו לאפשר לכל ספינה לעבור בתעלה על פי הסכם בינלאומי, בין אם היא אירנית או לא," אמר גורם בכיר בפיקוד המצרי בתעלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על המשטים שמתוכננים להגיע לחופי ישראל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק