מפקד משטרת דובאי: דגן הוא לוזר

ההודעה על סיום כהונתו של ראש המוסד מאיר דגן הגיעה גם אל מפקד משטרת דובאי, שלא חוסך בביקורת על תפקודו של מי שאחראי לדבריו לחיסולו של מבחוח בדובאי. "הישראלים לא יקבלו לוזרים לשורותיהם", אמר דאחי חלפאן והוסיף כי ייתכן שהם יפנו לאינטרפול בדרישה לעצור את ראש המוסד

מפקד המשטרה בדובאי מצטרף ל"מברכים" על ההחלטה על אי הארכת כהונתו של ראש המוסד מאיר דגן, כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2. בראיון שהעניק עם פרסום ההודעה על סיום תפקידו של דגן בעוד כשלושה חודשים, מצהיר דאחי חלפאן תמים כי "הישראלים לא יקבלו לוזרים לשורותיהם לעולם".

בראיון שהעניק לעיתון "גולף ניוז", אמר מפקד משטרת דובאי כי ראש המוסד צריך היה לסיים את כהונתו כבר מזמן בעקבות הסתבכות החיסול בדובאי, שביצע לדבריו המוסד הישראלי. "מאיר דגן היה צריך להתפטר לפני זמן רב, אחרי שארגון המודיעין שלו נחשף על-ידי משטרת דובאי, ואחרי גירושם של דיפלומטים ישראלים ממדינות מערביות", אמר חלפאן והוסיף בלעג: "המלצנו לו לשמור על כבודו ולהתפטר, אך הוא לא עשה זאת".

בהמשך הראיון העלה חלפאן את האפשרות שמשטרת דובאי תפנה לאינטרפול בבקשה להוציא צו מעצר בינלאומי נגד דגן, בעקבות מעורבותו לכאורה בחיסול מחמוד אל-מבחוח. "אני פונה לכל מדינות ערב ללמוד לקח מחיסולו של אל-מבחוח ולא לקבל לוזרים בשורותיהן", הוסיף.

החל הקרב על ראשות המוסד

כפי שפורסם ביום שישי האחרון, דגן ביקש לאחרונה להמשיך לשנת כהונה תשיעית ואחרונה, אך בקשתו נדחתה. לאחר שכיהן בראש המוסד מאז שנת 2002, דגן יסיים כהונה ארוכה מהמקובל, שרבים מגדירים אותה כמרשימה ומפוארת, ובעלת הישגים מודיעיניים ומבצעיים רבים אליו הגיע הארגון.

מחליפו אמור להיקבע בשבועות הקרובים. ההערכה היא שאדם המכיר את הארגון מבפנים ימונה לעמוד בראשו, וכי לא יחכו לאלוף מצה"ל שלא יקבל תפקיד במסגרת סבב המינויים. ההחלטה לגבי מחליפו של דגן תיפול בשבועות הקרובים.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חיסול אל-מבחוח - סיקור מיוחד:

פרשן בריטי: "יחידת כידון חיסלה את מבחוח"

ליברמן: "אין הוכחה שהמוסד חיסל את מבחוח"

תמונות חדשות: "המחסלים" במסדרונות בית המלון

בראון: לחקור מי זייף את דרכוני המתנקשים במבחוח

"מחסלי המוסד" בישראל מגיבים בשיחה עם חדשות 2