טיסת צה"ל בדרך לאושוויץ לא הורשתה לעבור בשמי טורקיה

המתיחות עם טורקיה עולה מדרגה: מטוס תובלה צה"לי עם משלחת קצינים בדרך לביקור במחנות ההשמדה בפוליו נכנס כמו בכל הטיסות הקודמות למרחב האווירי של טורקיה, אלא שהטייס קיבל הודעה: שנו את מסלול הטיסה, אסור לכם לעבור במרחב האווירי הטורקי. המטוס שינה כיוון והמשיך לפולין בנתיב אחר

אושוויץ? טוסו במסלול אחר. צילום ארכיון (חדשות 2)

ההידרדרות ביחסי ישראל - טורקיה מגיעה לשלב חדש: מטוס תובלה צה"לי שהוביל קבוצת קצינים ונגדים לביקור במחנות ההשמדה בפולין נאלץ לשנות את מסלול הטיסה שלו, לאחר שטורקיה מנעה ממנו לעבור במרחב האווירי שלה.

הטיסות של צה"ל לפולין במסגרת פרויקט "עדים במדים", במהלכו מבקרים אנשי קבע בצה"ל במחנות ההשמדה בפולין ולומדים אודות השואה, עוברות בצורה קבועה מעל טורקיה. יש לציין כי הקבוצה הזו, שהובילה יותר ממאה קצינים ונגדים, לא ידעה על השינוי במסלול, שגרם להארכת זמן הטיסה.

בצה"ל בחרו שלא להגיב על הידיעה, שפורסמה הבוקר בעיתון י"דיעות אחרונות", כנראה על מנת שלא להעמיק את הקרע בין המדינות. במקביל, חשוב לציין כי היחסים הבטחוניים בין שתי המדינות תקינים בשלב הזה: ביקרו בחודש האחרון משלחת ביטחונית מטורקיה כדי לבחון רכש של מערכות מזל"טים אותם רכשו מהתעשייה האווירית.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

משבר דיפלומטי עם טורקיה: סיקור מיוחד

סרט טורקי: הרצל משחד את הסולאטן

כלת פרס נובל: יש לחקור את אירועי המשט

טורקיה מחרימה את יד ושם

טורקיה מאיימת בסנקציות על ישראל

טורקיה: לא צריכים תיירים מישראל

טורקיה מודיעה על הקפאת יחסיה עם ישראל

פואד בן אליעזר: משהו התהפך אצל ארדואן

וושינגטון לאנקרה: אל תנטשי את המערב