חמאס מציין 4 שנים לחטיפת שליט בסרטון חדש

בסרטון אנימציה, שזכה לשם מבצע החטיפה - "האשלייה המתנפצת", נראה אגרוף-מחץ מפרק לחלקים טנק של צה"ל, ומחזיק בעוצמה חייל - מבלי לשחרר. בכיר חמאס א-זהאר: "אין לי מידע על מצבו של שליט ואין לי מושג אם הוא עדיין בעזה"

גם ברצועת עזה מציינים היום את מה שמכונה "הישג עצום" של תנועת החמאס, במלאת ארבע שנים לנפילתו בשבי של החייל גלעד שליט. לכל אורך ארבע השנים הקפידה זרוע ההסברה של הארגון לנהל לוחמה פסיכולוגית קשה וחסרת רחמים בנושא, וכך גם היום - בידיעה שבישראל מציינים בכאב את יום השנה הרביעי לנפילתו של שליט בשבי.

בסרטון אנימציה חדש שפרסמה הבוקר זרוע ההסברה של הארגון מתועד המוצב הצבאי בכרם שלום, אותו תקפו המחבלים הפלסטינים ביום החטיפה. הבסיס מוקף בגדרות תיל, מגדל פיקוח ואף מזל"ט שחג באוויר. טנק ישראלי נמצא בתוך המוצב, כשלפתע הוא מתפוצץ ומתפרק לחלקים - ואגרוף מחץ בוקע ממנו, מחזיק בחייל בעוצמה - מבלי לשחרר.

שמו של הסרטון, "האשלייה המתנפצת", הוא גם השם שהעניק חמאס למבצע חטיפתו של שליט. בסרטון אף נכתב "הבטחתנו מתחדשת", בהדגשה כי חמאס ממשיך לשמור על עקרונותיו ותנאיו בעסקה.

א-זהאר: "אין לי מושג אם שליט בעזה"

בתוך כך אומר היום אחד מבכירי הארגון ומי שמעורה במגעים לשחרורו של שליט, מחמוד א-זהאר, כי אין כל חדש במאמצים לשחרורו של החייל. בראיון לרשת ב' של קול ישראל אמר א-זהאר: "המגעים עם המתווך הגרמני הופסקו לפני כחצי שנה, ולא חודשו מאז". על מצבו הבריאותי של שליט אמר א-זהאר: "אין לי מידע על מצבו, ואין לי מושג אם גלעד עדיין נמצא בעזה".

"ישראל מסרבת לשחרר כמה אסירים, ואנחנו מתעקשים שאסירי חמאס יגורשו מהגדה לעזה", הוסיף א-זהאר. "רק אם ישראל תתחייב למה שסוכם עליו ותשלם את החלק שעדיין לא סוכם עליו, יהיה אפשר להגיע לעסקה בהקדם".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק