האם אבו טיר ייעצר שוב היום?

חבר הפרלמנט מטעם חמאס נדרש לעזוב את מזרח י-ם עד ה-19 ביוני, אך טרם עשה זאת. כעת, מזהירים במשטרה, אם לא יעזוב היום הוא ייעצר. לדברי מי שהיה כלוא בכלא הישראלי כמחצית מחייו, הוא לא חושש להיעצר פעם נוספת. "לא אעזוב מרצוני את המקום שבו חיה משפחתי זה 500 שנה", הוא אומר

מוחמד אבו טיר לא מפחד להיעצר (חדשות 2)

חבר הפרלמנט של חמאס מוחמד אבו טיר אמור לעזוב הבוקר את תחומי ירושלים, וזאת בעקבות דרישת המשטרה ממנו ומשלושת חברי הפרלמנט האחרים לבחור בין תפקידם לבין תעודת הזהות הכחולה שלהם.

אבו טיר עצמו הודיע שאין בכוונתו לעזוב את ביתו שבכפר אום טובא שבדרום מזרח העיר וכי אינו מפחד להיעצר על ידי כוחות הביטחון. בג"ץ דחה השבוע את עתירתם של אבו טיר וחברי הפרלמנט הנוספים מחמאס לאסור על המשטרה לגרשם ממזרח ירושלים.

כזכור, נדרש אבו טיר לעזוב את מזרח העיר עד ה-19 ביוני, אך לא עשה זאת. ביום שלישי השבוע התקשרו אליו שוטרים ממשטרת ישראל וביקשו שיתייצב בתחנה, אך הוא לא עשה זאת. שלשום ניתן האולטימטום האחרון, שאם לא יעמוד בו, כך לדברי גורמים במשטרה, ייעצר שוב.

"לא אעזוב מרצוני את המקום שבו חיה משפחתי זה 500 שנה", אמר אבו טיר לכתבת הארץ. לתחושה זו שותפים גם שלושת חברי הפרלמנט הנוספים: מוחמד טוטח, אחמד עטון וח'אלד אבו ערפה.

חבר הפרלמנט מטעם חמאס בילה 30 שנים מחייו בכלא הישראלי. הוריו מתו כשהיה בכלא, בנותיו נישאו ונכדיו נולדו וגדלו, וזאת לדבריו, "מבלי שיריתי ירייה אחת". לדבריו, המעצר האחרון היה הקשה ביותר עבורו.

"כל העולם ובראשו אמריקה דרש מאבו מאזן לקיים בחירות וידעו שהשתתפותנו היא תנאי לקיום הבחירות. לא אמרו מראש שהמחיר להשתתפות הוא שלילת התושבות", טען אבו טיר.

בתנועת גוש שלום גינו היום את ההחלטה לגרש את מוחמד אבו טיר ממזרח ירושלים. "בעיני נתניהו וחבר מרעיו, כל יום שאינם יוזמים פרובוקציה חדשה במזרח ירושלים הוא יום אבוד", אמר אורי אבנרי, מראשי התנועה.