דיווח: משתתפים יוונים במשט ה"מרמרה" יתבעו את ישראל

33 משתתפים מיוון שנטלו חלק במשט ה"מרמרה" מטורקיה, מתכוונים להגיש תביעה במדינתם נגד בכירים ישראלים - ובהם שר הביטחון והרמטכ"ל. גם נגד לוחמי השייטת יוגשו תביעות - בטענה כי הפרו את החוק הפלילי ביוון

פרשיית המשט - עכשיו לבית המשפט? ביוון מדווחים כי 33 אזרחים יוונים שנטלו חלק במשט ה"מרמרה" לרצועת עזה מתכוונים להגיש בימים הקרובים תביעות נגד בכירים ישראלים - ובהם שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל - כך דווח היום ב"גלי צה"ל".

בכוונתם של משתתפי המשט היוונים לתבוע גם את חיילי השייטת שהשתתפו בהשתלטות על כלי השייט. לטענתם, ישראל הפרה את החוק הפלילי היווני ואת האמנה הבינלאומית, בכך שעצרה את הספינות בכוח מחוץ למים הטריטוריאליים שלה.

הצצה ראשונה למשט הלבנוני שבדרך

אמש פרסמנו תמונות ראשונות של המשט הלבנוני שצפוי לצאת בימים הקרובים לרצועת עזה. הספינה הלבנונית "מרים", שמוכנה להרים עוגן בדרך לעזה, עוגנת בקפריסין וממתינה לאישור לצאת לדרך. בניגוד להתנסויות הקודמות, הפעם צפויה לחיילי הקומנדו הימי פגישה בעיקר עם נשים, שבראשן זמרת לבנונית פופולרית בעולם הערבי.

מארגני המשט הלבנוני מקווים כי הספינה תקבל אישור ותוכל לצאת בקרוב מנמל טריפולי בקפריסין, אולם שלטונות האי טוענים כי ממנה לא יפליגו לרצועת עזה. בינתיים מתכננות עשרות הנשים להפלגה בכלי השיט שעוצב כמעבורת המותאמת לצרכיהן.

הזמרת: "זה לא בשביל לקבל כותרות"

מי שמושכת את מרבית תשומת הלב היא מאי חרירי, הזמרת הלבנונית המפורסמת בעולם הערבי שאומרת כי בכוונתה לבקר בעזה. חרירי, גרושה ואם לשני ילדים, דוחה את הטענות לפיהן היא "תופסת גלים" על המשט במטרה לקדם את הופעותיה ולהגדיל את מכירות אלבומיה.

"יש לי אחריות", מצטדקת מאי. "נאבקתי במשך שלוש שנים כדי לקבל על ילדיי משמורת. יש לי ילדה בת ארבע. אני חיה בשביל הילדים שלי, כאשר אני מקבלת החלטה כזו שטמון בה סיכון גדול - זה לא בשביל לקבל כותרות. זה לא בשביל להשיג סקופ".

רוצים לקבל עדכון כשהמשט יגיע לחופי ישראל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

על המשט הבא: פעילי חיזבאללה

שר הביטחון ברק ביטל את נסיעתו לפריז

תמונות חדשות מההשתלטות על ה"מרמרה"

סרטון חדש: דם ואלימות על הסיפון

תיעוד חדש: המתפרעים נגד לוחם ללא נשק

טורקיה מציגה: חיילי השייטת מדממים

סרטון חדש חושף: חמושים בנשק חם על הספינה