מול המצלמה: ניסיון רצח של מאבטח

מצלמות אבטחה שהוצבו במזרח ירושלים תיעדו את ניסיון הרצח שאירע במרץ האחרון בשעה שמאבטח ליווה תושבים יהודים לבית יהונתן בעיר. הבוקר הוגשו כתבי האישום נגד שלושה תושבי ג'בל מוכבר, הנאשמים שפתחו באש לעבר ג'יפ הליווי ופצעו את המאבטח ברגלו. צפו בתיעוד הירי

כתב אישום הוגש הבוקר לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד שלושה תושבי שכונת ג'בל מוכבר, צעירים בני 24-26, באשמת ניסיון רצח. השלושה נאשמים שירו על ג'יפ שליווה תושבים יהודים שמתגוררים בבית יהונתן בסילוואן לפני כשלושה חודשים. כתוצאה מהירי חדרו מספר כדורים אל הג'יפ ופגעו ברגלו של המאבטח, שישב בג'יפ.

רוצים לקבל עדכונים על קטעי וידאו חזקים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כתב האישום נגד השלושה, מוסא פטאפטה , כעיד פתאפתה ועיסא עבאסי, כולל בין היתר עבירות של ניסיון רצח, נשיאת נשק, וגרימת חבלה חמורה בכוונה מחמירה. מצלמות אבטחה תיעדו את האירוע בו נראים השלושה כשהם מכוונים אקדחים לעבר הג'יפ, ויורים לעברו 11 קליעים בניסיון לגרום למותם של היושבים בו.

לאחר הירי - הטמינו את כלי הנשק בחצר

השלושה נאשמים שתכננו את הירי מבעוד מועד והצטיידו באקדחים שהיו מוסלקים בביתם. לפני צאתם למקום הם ערכו תצפית על המסלול המשוער שבו אמור לעבור הג'יפ, הם טענו את מחסניות האקדחים בקליעים ויצאו לכיוון הר "שרם אלשייח", כך על פי כתב האישום.

כשהג'יפ חלף בסמוך אליהם, שלפו שניים מהנאשמים את אקדחיהם, "כיוונו אותם אל הג'יפ וירו בכוונה להמית את נוסעי הג'יפ", לשון כתב האישום. "מאקדחו של עיסא נורו 11 כדורים שפגעו לאורך הדופן הימנית של הג'יפ, ומאקדחו של כעיד לא נורו כדורים בשל מעצור".

לאחר האירוע השלושה ניסו להעלים ראיות והטמינו את כלי הנשק בחצר ביתו של אחד הנאשמים. הודות למצלמות האבטחה ולחקירה שנערכה, המשטרה הצליחה לשים את ידה על השלושה ולהביאם למעצר. בנוסף לכתב האישום, הפרקליטות הגישה הבוקר בקשה להשאיר את השלושה במעצר עד תום ההליכים.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק