מסוק מפקד חיל הים ומפקד השייטת ביצע נחיתת חירום

אנחת רווחה בצה"ל ובחיל הים: מסוק שהוביל את מפקד החיל האלוף מרום ואת מפקד הקומנדו הימי אל"מ א' ביצע הערב נחיתת חירום בשדה דב לאחר שבמסוק נדלקה נורית המצביעה על תקלה במערכות המסוק. הנחיתה עברה בשלום וללא נפגעים. לאחר בדיקה התברר שהתקלה היא רק בנורית ולא במסוק עצמו - וכלי הטיס המשיך בדרכו

מסוק בלקהוק ("ינשוף") של חיל האוויר בו טסו מפקד חיל הים, האלוף אליעזר (צ'ייני) מרום, ומפקד שייטת 13, אל"מ א', ביצע הערב נחיתת חירום בשדה התעופה שדה דב, זאת לאחר שנורה שנדלקה בתא הטייס הצביעה על תקלה במערכות המסוק.

המסוק עשה את דרכו מבסיס השייטת בעתלית בדרכו לתל אביב, לאחר טקס בו העניק הרמטכ"ל רב אלוף גבי אשכנזי שני ציוני לשבח ללוחמי שייטת 13 על פעולות נועזות שלא ניתן לפרסם את מהותן. בשל תקלה המסוק נאלץ לנחות בשדה דב ולא הגיע ליעדו המקורי.

הרמטכ"ל: "השייטת היא מודל לחיקוי למבצעים"

מפקד חיל הים האלוף מרום. אנחת רווחה (חדשות 2)
הטייסים הבחינו בנורית המצביעה על תקלה, לא לקחו סיכון והחליטו לנחות מיד במנחת הקרוב ביותר, בשדה דב. נחיתת החירום הסתיימה בהצלחה ולא היו נפגעים באירוע. לאחר הנחיתה נבדקה התקלה, ולאחר שהתברר כי מדובר ככל הנראה בתקלה בנורית עצמה ולא במסוק – המריא המסוק והמשיך בדרכו.

בטקס הצל"שים אמר הרמטכ"ל כי "השייטת היא מודל לחיקוי במבצעים. ערכים כמו דבקות במטרה, מקצועיות, חתירה למגע ואומץ לב הם דברים ראויים לציון בצה"ל, וראויים לציון לשבח". בהודעת דובר צה"ל נמסר כי "הציון לשבח הוענק בזכות השגת תכלית מבצעית תוך התמודדות עם אתגרים ייחודיים".

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

על המשט הבא: פעילי חיזבאללה

שר הביטחון ברק ביטל את נסיעתו לפריז

תמונות חדשות מההשתלטות על ה"מרמרה"

סרטון חדש: דם ואלימות על הסיפון

תיעוד חדש: המתפרעים נגד לוחם ללא נשק

טורקיה מציגה: חיילי השייטת מדממים

סרטון חדש חושף: חמושים בנשק חם על הספינה