סבו של שליט אחרי הפגישה עם רה"מ: "לא אופטימי"

צבי שליט, סבו של החייל החטוף גלעד שליט, נפגש עם רה"מ בנימין נתניהו במשכן הכנסת בירושלים והשמיע בפניו את טענות המשפחה במלאת 4 שנים לנפילתו של נכדו בשבי. "אני לא אופטימי", אמר שליט בראיון לערוץ החדשות, "אבל הרגשתי שרה"מ מקשיב לכל טענותיי"

כמעט ארבע שנים חלפו - וגלעד עדיין לא בבית: צבי שליט, סבו של החייל החטוף גלעד שליט, נפגש בשעות הצהריים עם ראש הממשלה נתניהו במשכן הכנסת בירושלים ושמע ממנו עדכונים על המשא ומתן לשחרור נכדו. בתום הפגישה אמר הסב כי הוא הרגיש מצד ראש הממשלה, אך אינו יכול לומר שהוא אופטימי.

בראיון לערוץ החדשות סיפר צבי שליט על הפגישה. "קיבלתי את התחושה שיכולתי להביע את כל התחושות שלנו ואת כל הדרישות בפני ראש הממשלה, שהוא האיש בר הסמכות החוקית לגורלו של גלעד", אמר סבו של גלעד. "ראש הממשלה שמע את טענותיי בהבנה, והבטיח שכל הדברים שנאמרו יילקחו בחשבון בקבלת ההחלטות".

"הצגתי בפניו את הדאגה למצבו של גלעד - שנמצא בתנאי כליאה גרועים ביותר", אמר צבי שליט במלאת קרוב לארבע שנים מאז נפל נכדו בשבי חמאס. "הדגשתי שגלעד נמצא כבר ארבע שנים בבידוד וצריך לקחת את זה בחשבון במערכת השיקולים מול הפלסטינים". לדברי שליט הוא השמיע בפני נתניהו טיעונים שהגיעו לאוזניו בפעם הראשונה.

"לא מתערבים בסוגיית שחררו האסירים"

"כשהוא טען שלא מתקבל על דעתי, הפרכתי את טענותיו בכל תוקף ויצאתי בהרגשה שהצלחתי במידה רבה - אבל תוצאות עדיין אין. לצערי אני עדיין לא יכול לספר על תוצאות", סיכם שליט את הפגישה. "אני לא אופטימי, אני מקווה שהוא קלט את המסרים שהעברתי לו, והוא הבטיח שכל הדברים יילקחו בחשבון".

סבו של שליט הדגיש כי עמדת המשפחה לא נוגעת לסוגיית שחרור האסירים. "אנחנו לא רוצים להתערב בדברים שקשורים לשחרור אסירים ולמועד סיום העונש שהוטל עליהם, אלא להתמקד בהצלת גלעד".

במסגרת המאמצים לשחרור נכדו, יצא שליט לפני כשבועיים לצרפת כפי שפורסם בעיתון "ישראל היום". על פי הדיווח, ניסה שליט לשכנע את הצרפתים לקחת חלק במשימת התיווך בין ישראל לחמאס. עם שובו ארצה לא הכחיש את הדיווח, אולם אמר כי אינו מעוניין לפרט מה הייתה מטרת הנסיעה.

רוצים לקבל עדכון ברגע שתהיה התקדמות דרמטית בעסקת שליט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק