"השדולה למען שליט" יצאה לדרך בכנסת: "נשוב הבייתה רק עם גלעד"

1,457 ימים חלפו, וגלעד עדיין בשבי. היום השתתפה משפחתו של החייל בכינוס הראשון של השדולה למענו, שקמה ביוזמתם של חברי הכנסת שאול מופז, איתן כבל ומירי רגב. משפחת שליט: "זו תעודת עניות שלא הייתה כדוגמתה למדינת ישראל". הצטרפו לשידור החי מכינוס השדולה

בעקבות ההקלות במצור על רצועת עזה ושחרור בכירי חמאס מהכלא בישראל, קוראים נועם ואביבה שליט, הוריו של החייל החטוף גלעד, לראש הממשלה - לשחרר את כל אסירי חמאס - בתמורה לשחרור בנם. הורי החייל החטוף ישתתפו היום בכנסת בכינוס ראשון של שדולת חברי כנסת למען שליט, אותה יזמו חברי הכנסת שאול מופז, איתן כבל ומירי רגב, ואשר אנו מעבירים בשידור חי בערוץ החדשות.

בין הנוכחים בכינוס הראשון של השדולה, היו גם חן ארד, אחיו של הנווט הנעדר רון ארד וכן אורה לפר-מינץ, אמו של חייל צה"ל רז מינץ ז"ל שנהרג בפעילות מבצעית. "אנחנו לא רוצים לראות את שליט כרון ארד מספר שתיים", פתחה את הדיון ח"כ מירי רגב. "ההחלטה לא פשוטה, אך מאידך אין זה סוד שמדינת ישראל עשתה זאת בעבר. אני מעדיפה להחזיר חייל בחיים הבייתה".

"ארבע שנים יותר מדי גלעד שליט נמצא בכלא", אמרה רגב. "אנחנו מחוייבים להשיב אותו הביתה, להפעיל לחץ פרלמנטרי על הממשלה ולגרום לשחרורו - זו מטרת השדולה".

מופז: "ש-4 השנים לא יהפכו ל-5 או 6"

"נועם ואביבה שליט שמעו הכל ושבעו הכל", אמר ח"כ שאול מופז. "משפחת שליט עשתה כל שביכולתה למען גלעד, אבל לפעמים זה לא בידי ההורים. דבר לא יקרה ללא החלטת ממשלה, ובלי החלטת ממשלה גלעד יישאר בשבי החמאס".

"אני איש ביטחון, הביטחון עומד לנגד עיני, אני מכיר את ההיבטים וההשלכות - ואפשר לעשות זאת", המשיך מופז. "שליט חייב לשוב הביתה בכל מחיר. יהיו אחרים שיבחרו בין מחיר כזה או אחר - אך ככה זה לא יכול להימשך. אסור ובלתי אפשרי שארבע השנים יהפכו לחמש, שש או חלילה ל-10 ויותר. אני קורא לראש הממשלה לקבל את ההחלטה הנכונה, לקחת את האחריות, לשלם את המחיר ושנראה את גלעד ביננו".

"שמם של המחבלים שישוחררו בתמורה לגלעד אינו חשוב. השם היחיד החשוב הוא של גלעד", אמר הבוקר אייל רז, בן דודו של שליט בראיון לערוץ החדשות. רז קרא לציבור הרחב ליטול חלק בצעדה ההמונית למען גלעד. גם מיקי גולדווסר, אמו של החייל אודי גולדווסר ז"ל שנהרג ונחטף במארב החיזבאללה, הצטרפה לשורות המאבק ובראיון לערוץ החדשות קראה גם כן להשתתפות נרחבת בצעדה.

"יש רק מבחן אחד - מבחן התוצאה"

בהמשך ניתנה רשות הדיבור לנועם שליט, אביו של החייל החטוף. "אני מודה לכל חברי הכנסת שהצטרפו ומביעים תמיכה בשדולה. חשיבותה של השדולה רבה. אתמול הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו לצדו של נציג הקוורטט המחייך טוני בלייר על שינוי המדיניות בעניין המצור על עזה. אנחנו שואלים - היכן גלעד במשוואה הזאת? הוא לא נמצא איתנו כבר 4 שנים וממתין בשבי החמאס לשחרורו".

"אנחנו לא מופתעים ממדיניות הממשלות, ולצערי שתי הממשלות כשלו בהשבת החירות לגלעד", אמר שליט. "יש רק מבחן אחד - מבחן התוצאה. אין תוצאות חלקיות. זו תעודת עניות שלא הייתה כדוגמתה למדינת ישראל. ארבע שנים חוזרים ואומרים לנו שהיענות לדרישות החוטפים תעודד חטיפות נוספות, כאילו שהמוטיבציה של ארגוני הטרור בארץ ובעולם לא קיימת גם ככה".

שליט המשיך: "כבר 4 שנים מנסים להפחיד אותנו בתרחישי אימה שביצוע עסקת השבויים ושחרור מחבלים ייצרו כאן תרחישים של אינתיפאדות ויחזירו אותנו שנים אחורה. מה כבר לא הטילו על כתפיו הצרות של גלעד. כאילו ששירותי הביטחון לא יכולים להתמודד עם כמה עשרות מחבלים וכאילו שמדינת ישראל תאבד את כושר ההרתעה שלה".

"נשוב הביתה רק עם גלעד"

"אולי בכלל נוח לקברניטים שגלעד מבלה אצל החמאס", הוסיף שליט. "הזמן עובר, אומרים שעושים הכל למען שחרורו אבל כבר ארבע שנים לא קורה כלום. הקברניט מקווה בסתר לבו שהוא יוכל להעביר את תפוח האדמה הלוהט הזה לאלו שיבואו אחריו. לא נתעלם מזעקתו האילמת והחרישית של גלעד שליט מעזה".

על הצעדה שמתכנן צבא החברים של גלעד, אמר שליט: "נצא למסע רגלי לכיוון ירושלים, בו נבקש את תמיכת הציבור. אנו מקווים כי הוא יביע את תמיכתו ואנחנו נתבע מראש הממשלה ושר הביטחון, בגיבוי הציבור, להחזיר לגלעד את חירותו שנגזלה ממנו לפני ארבע שנים ולא לקבל את שרשרת הכשלים החמורים של המערכת. נשב מול בית ראש הממשלה כמה שיידרש. נשוב הביתה רק עם גלעד".

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,457 ימים.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק