חייל בחופשה נעצר בקפריסין בחשד לגניבה

שגרירים של רצון טוב? לא בטוח בכלל. חייל בחופשה שיצא עם חברתו לנופש בקפריסין, נעצר בחשד לגניבת תיק. המשטרה המקומית הבחינה בו נמלט מהמקום שבו נגנב התיק, ולאחר מרדף הוא נעצר ונלקח לחקירה. אמו של החייל טוענת כי הוא נקלע למקום בטעות וכי אין לו כל קשר לגניבה. "נטפלו אליו בגלל שהוא ישראלי"

החופשה הסתיימה במעצר. צילום ארכיון (חדשות 2)

החופשה בקפריסין הסתיימה בבית המעצר: חייל בחופשה שיצא עם חברתו לשייט ביום חמישי האחרון, נעצר בקפריסין בחשד לגניבת תיק. השניים היו אמורים לחזור היום לארץ, אלא שבעקבות החשדות נגדו הוא יישאר במעצר בלרנקה עד יום שני - אז ייערך משפטו.

אמו של החשוד סיפרה בראיון לרשת ב' של קול ישראל, שחשפה את הפרשה, כי בנה וחברתו הגיעו ללרנקה בסוף השבוע האחרון, שם הם עגנו וירדו אל החוף. לדבריה, החייל אמר לחברתו שהוא הולך לשירותים ולרוע מזלו הוא נקלע לסיטואציה שלא באשמתו .

"הוא הלך לשירותים, ועבר איזה מישהו שכנראה הוא גנב את התיק והטלפונים נפלו ליד הבן שלי", סיפרה אמו. "הוא ראה שוטרים שהבחינו במתרחש והתחיל לרוץ כי הוא פחד שיפילו את זה עליו".

"רואים ישראלי ומפילים עליו את התיק"

בני המשפחה מתקשים להאמין כיצד בנם הסתבך בצורה כזו. "הבן שלי הוא ילד טוב מבית טוב שאין לו שום עבר פלילי, ולא חסר לו שום דבר", אמרה האם. "אין לו סיבה לעשות דבר כזה". לטענתה, השוטרים נטפלו אליו בגלל שהוא ישראלי, למרות שלא היה לו שום קשר לאירוע.

"אנחנו במצב שכל המדינות נגדנו וזה מתבטא גם בדברים הקטנים, כי כשרואים ישראלי אז מחליטים לתפוס אותו ולהפיל עליו את כל האשמה", סיפרה האם בסערת רגשות. "אנחנו נמצאים בארץ בלחץ ורק מחכים שהוא יוכל לחזור הביתה. דיברנו איתו, הוא נשמע מאוד נסער ולחוץ והוא אמר לי בפירוש: "אמא לא עשיתי שום דבר, נקלעתי למקום במקרה".