פעילי המשט: חיילים גנבו מאיתנו

לאחר מעצר הפעילים שהיו על משט השלום שעשה את דרכו לעזה, חיילי צה"ל החרימו את הציוד שהיה בידי הפעילים. כעת נשמעות טענות נגד החיילים על כך שהם עשו שימוש בכרטיסי האשראי ובטלפונים הניידים שהוחרמו. שגרירות ישראל בלונדון: הפעילים מוזמנים להגיש תלונה רשמית. מי שחרג מהמנהלים - ייענש

האם נעשה שימוש בציוד הפעילים שהוחרם על גבי המשט לעזה? כך טוענים פעילים שהיו על הספינה בראיון לעיתון הגרדיאן הבריטי. יותר משבועיים אחרי הפשיטה של חיילי צה"ל על המשט שהיה בדרכו לחופי עזה, נשמעות טענות לפיהן החיילים עשו שימוש ברכוש הפעילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים לפייסבוק בכל פעם כשיתפרסם סרטון חדש מהמשט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מספר פעילים שהיו על הסיפון התלוננו כי פירוט החיוב בכרטיסי האשראי שהיו ברשותם בעת שנעצרו, מראה שנעשה בהם שימוש לאחר שהוחרמו על ידי צה"ל. בנוסף, הפעילים טוענים שיש תיעוד לשיחות שהתבצעו ממכשירי הטלפון הנייד שהיה ברשותם.

לדברי איברהים מוסאחי בן ה-23 שהיה על המשט, תיעוד חשבון הבנק מראה שהתבצעה רכישה במכונת משקאות ישראלית באמצעות כרטיס האשראי שלו, מספר ימים לאחר שהוחרם על ידי הצבא הישראלי. לדבריו, הוא ביטל את כרטיס האשראי רק כשהגיע לברטניה ב-7 ביוני. גם תיעוד חשבון הנייד מראה על שתי שיחות קצרות שבוצעו בישראל, שעות לאחר המבצע.

בתגובה לטענות, שגרירות ישראל בלונדון ייעצה למוסאחי להגיש תלונה רשמית בנושא. "אם טענותיו של מר מוסאחי יתבררו כנכונות, מדובר בהתנהגות בלתי הולמת שאינה מתקבלת על הדעת. עם זאת, אנו מעדיפים להמתין עד לבירור הפרטים. כפי שכבר קרה בעבר, חייל שנמצא אשם בשימוש לא חוקי בכרטיס אשראי, נידון לשבעה חודשי מאסר".  

משט נוסף מתוכנן באמצע יולי

הארגון הטורקי הפרו-פלסטיני IHH הודיע השבוע כי הארגון מתכוון לשלוח משט סיוע נוסף לרצועת עזה בחודש הבא. גם הפעם מתכוון הארגון לשבור את המצור הישראלי, אחרי שהמשט האחרון נתקל בכוח חיל הים של צה"ל בסוף חודש מאי.

"האגודה לזכויות אדם, לחופש ולסיוע הומניטרי", ה-IHH, הודיע כבר לאיחוד האירופי כי המשט הבא יכלול שש ספינות. בנוסף קרא הארגון לעוד מדינות להצטרף.

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

על המשט הבא: פעילי חיזבאללה

שר הביטחון ברק ביטל את נסיעתו לפריז

תמונות חדשות מההשתלטות על ה"מרמרה"

סרטון חדש: דם ואלימות על הסיפון

תיעוד חדש: המתפרעים נגד לוחם ללא נשק

טורקיה מציגה: חיילי השייטת מדממים

סרטון חדש חושף: חמושים בנשק חם על הספינה