פעילי ה"שלום": להשליך חיילים לים

שבועיים וחצי עברו מאז ההסתבכות בלב ים, בה נהרגו תשעה מנוסעי המרמרה בעימות עם חיילי צה"ל. היום מתפרסם סרטון חדש השופך אור נוסף על אופיים של פעילי ה"שלום". בסרטון נראה ראש ארגון ה-IHH קורא להשליך חיילים אם יעלו לסיפון. הקהל הגיב בקריאות "אללה אכבר"

כמעט שלושה שבועות חלפו מאז הפשיטה על ספינת המרמרה ועדיין ממשיכות להגיע עדויות חדשות המוכיחות כי כוונתם של הנוסעים הייתה להגיע לעימות אלים עם חיילי צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים לפייסבוק בכל פעם כשיתפרסם סרטון חדש מהמשט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעות הצהריים שוחרר סרטון חדש שהתגלה בכליהם של משתתפי המשט. הסרטון צולם ב-30 במאי, יום לפני ההתנגשות האלימה עם חיל הים, בה נהרגו תשעה מנוסעי האונייה.

בסרטון נראה ראש ארגון ה-IHH יילדרים נואם ומטיף לפעילים שהצטופפו על הסיפון לפני המפגש עם חיילי צה"ל.

יילדרים, שהציג עצמו בשידורי הטלוויזיה ובעיתונות כ"לוחם למען השלום בדרכים לא אלימות", אומר לאנשים על הסיפון: "אם חיילי הקומנדו הישראליים יעלו לספינה, נשליך אותם". הקהל צועק בהתלהבות "אללה אכבר".

משט נוסף מתוכנן באמצע יולי

הארגון הטורקי הפרו-פלסטיני IHH הודיע השבוע כי הארגון מתכוון לשלוח משט סיוע נוסף לרצועת עזה בחודש הבא. גם הפעם מתכוון הארגון לשבור את המצור הישראלי, אחרי שהמשט האחרון נתקל בכוח חיל הים של צה"ל בסוף חודש מאי.

"האגודה לזכויות אדם, לחופש ולסיוע הומניטרי", ה-IHH, הודיע כבר לאיחוד האירופי כי המשט הבא יכלול שש ספינות. בנוסף קרא הארגון לעוד מדינות להצטרף.

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

על המשט הבא: פעילי חיזבאללה

שר הביטחון ברק ביטל את נסיעתו לפריז

תמונות חדשות מההשתלטות על ה"מרמרה"

סרטון חדש: דם ואלימות על הסיפון

תיעוד חדש: המתפרעים נגד לוחם ללא נשק

טורקיה מציגה: חיילי השייטת מדממים

סרטון חדש חושף: חמושים בנשק חם על הספינה