אנשי המרמרה מתכננים משט נוסף ביולי

ארגון ה-IHH הודיע לאיחוד האירופי כי המשט הבא יכלול שש ספינות וקרא למדינות נוספות להצטרף. ההכנות למשט יצולמו ורשתות התקשורת הבינלאומיות הוזמנו לעקוב אחרי תהליך העמסת הציוד, כדי למנוע סימני שאלה לגבי תכולת הספינות

הארגון הטורקי הפרו-פלסטיני IHH אומר היום כי הארגון מתכוון לשלוח משט סיוע נוסף לרצועת עזה בחודש הבא. גם הפעם מתכוון הארגון לשבור את המצור הישראלי, אחרי שהמשט האחרון נתקל בכוח חיל הים של צה"ל בסוף חודש מאי.

"האגודה לזכויות אדם, לחופש ולסיוע הומניטרי", ה-IHH, הודיע כבר לאיחוד האירופי כי המשט הבא יכלול שש ספינות. בנוסף קרא הארגון לעוד מדינות להצטרף. במשט הקודם שנערך ב-31 במאי, תשעה פעילים טורקים נהרגו בהשתלטות כוח צה"ל.

המשט הנוסף ייצא לדרך במחצית השנייה של חודש יולי. על פי הודעת ה-IHH, ההכנות למשט יצולמו ורשתות התקשורת הבינלאומיות הוזמנו לעקוב אחרי תהליך העמסת הציוד כדי למנוע סימני שאלה לגבי תכולת הספינות. "אנו מחויבים לשקיפות מלאה", אמר דובר הארגון.

בישראל טוענים שלארגון יש קשר הדוק עם ארגוני טרור מוסלמים. מארגני המשט קיבלו היום תמיכה מהאיחוד האירופי: ריצ'ארד היואיט, חבר הפרלמנט האירופי שקישר בין מארגני המשט לראשי האיחוד אמר, כי "אם הטרגדיה הנוראית הזו תשנה את הדעה של הקהילה הבינלאומית וסוף סוף תינתן גישה מלאה לרצועת עזה - אז נוכל להגיד שיצא מזה משהו טוב".

שר התיירות תקף בחריפות את טורקיה

שר התיירות סטס מיסז'ניקוב הגיב להצהרת טורקיה בראיון לערוץ החדשות ותקף בחריפות: "זה שלב נוסף בהידרדרות ביחסים. בום זה תרתי משמע. זה מה שהם רוצים בטורקיה. טורקיה מדינה קיצונית שפוגעת לנו בגאווה הלאומית, לא נושיט את הלחי השנייה".

את הדברים אמר מיסז'ניקוב בתגובה לדבריו של טורגות גור, ראש לשכת התיירות הטורקית: "אין לנו צורך בתיירות מישראל, אנחנו צופים השנה בום של מיליון תיירים ממדינות ערב". לפי גור, העמדה הקשוחה שנקטה טורקיה כלפי ישראל במשבר המשט לעזה היא שתוביל לזרם אדיר של תיירים ערבים אליה.

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

על המשט הבא: פעילי חיזבאללה

שר הביטחון ברק ביטל את נסיעתו לפריז

תמונות חדשות מההשתלטות על ה"מרמרה"

סרטון חדש: דם ואלימות על הסיפון

תיעוד חדש: המתפרעים נגד לוחם ללא נשק

טורקיה מציגה: חיילי השייטת מדממים

סרטון חדש חושף: חמושים בנשק חם על הספינה

תחקיר צה"ל: 3 לוחמים נחטפו לבטן האנייה

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"