האקדח שנגנב מהרמטכ"ל הוחזר באופן מסתורי

חיילת בקבע מצאה לפני כשבועיים באופן מקרי לחלוטין את אותו אקדח המזכרת שגנב רב"ט לואיס מסקוטה מלשכת הרמטכ"ל. איש לא יודע איך האקדח חזר לארון, מצ"ח פתחה בחקירה

הרמטכ"ל אשכנזי, ארכיון (רויטרס)

האקדח שנגנב מלשכת הרמטכ"ל, יחד עם פרטי כרטיס האשראי של רב אלוף גבי אשכנזי וכלי נשק נוסף, מצא את דרכו באורח מסתורי - בחזרה ללשכה. אקדח המזכרת נמצא לפני כשבועיים בארון סמוך לארון ממנו נלקח.

חיילת בשירות קבע מצאה את האקדח באקראי באחד הארונות במשרדי מזכירות הפיקוד העליון. המשרדים, כך נמסר מדובר צה"ל, נמצאים מחוץ למתחם המאובטח של לשכת הרמטכ"ל.

"עם היוודע דבר מציאת האקדח, עודכנו בדבר גורמי מצ"ח ונפתחה חקירה על מנת לבדוק את פרטי האירוע", נמסר עוד. "החקירה עדין בעיצומה ומטבע הדברים לא נוכל למסור פרטים נוספים אודותיה".

החייל שגנב את כרטיס האשראי של הרמטכ"ל

רב"ט מסקוטה (חדשות 2)
בחודש מרץ השנה הודה והורשע רב"ט לואיס מסקוטה, במסגרת הסדר טיעון, בביצוע שוד מזוין באישון לילה, במסגרתו תקף חייל ששמר במחנה "רבין" (בסיס הקריה), חטף את נשקו וגרם לפציעתו הקשה.

בנוסף, הודה מסקוטה בשני מעשים של גניבת כלי נשק נוספים, אחד מהם הוא ככל הנראה האקדח שנמצא כעת, ומכירתם לבני מיעוטים תמורת סכום כספי וכן בביצוע הונאה בכרטיס החיוב של הרמטכ"ל.

מסקוטה הסביר אז שהוא ובת זוגו נקלעו עם הזמן למצוקה כלכלית, מכיוון שמשכורתה של בת הזוג, יעל, כסייעת בגן ילדים לא הספיקה לממן אותם. לכן הוא ביצע את הונאת האשראי ומכר את כלי הנשק שגנב.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק