ראש המשט לעזה: "משפחות השהידים יהיו על המשט הבא"

ראש ארגון ה-IHH שארגן את המשט לעזה, בולנט ילדרים, חושב כבר על הפרובוקציה הבאה. בראיון מיוחד לאתר האינטרנט של חמאס אומר ילדרים: "אנשים עוצרים אותי ברחוב ומבקשים להירשם למשט הבא", ומאיים: "איני יכול לנקוב במועד מדויק ליציאתו של המשט הבא, אך כל העניינים הכרוכים בכך מוכנים"

"כל משפחות השהידים מהמשט הראשון לעזה רוצות ליטול חלק במשט הבא" - כך אומר בולנט ילדרים, ראש ארגון ה-IHH, הארגון הטורקי-איסלאמי הקיצוני שעמד מאחורי האירועים האלימים במשט האחרון לעזה.

רוצים לקבל עדכונים כשהמשט יתקרב לחופי ישראל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בראיון מיוחד לאתר האינטרנט של החמאס, מדגיש ילדרים - שהיה עצמו על ספינת ה"מרמרה": "אנשים עוצרים אותי ברחוב ומבקשים ממני לרשום את שמותיהם למשט הבא".

את ילדרים ראיין שליח אתר האינטרנט של החמאס לטורקיה, באחד מבתי הקפה באיסטנבול. "איני יכול לנקוב במועד מדויק ליציאתו של המשט הבא, אך כל העניינים הכרוכים בכך מוכנים", הוא אומר.

"בחודשים הקרובים ניתן הזדמנות לפעילות דיפלומטית בנושא הסרת המצור מעל עזה. אם תוכנת סחורה לרצועה, ותושבי עזה יוכלו לנוע בחופשיות - ייפסקו המשטים. לישראל או לשום גוף אחר אין את הזכות להטיל מצור ימי על עזה", הוסיף.

"בכירים בטורקיה ובמדינות ערב רוצים ליטול חלק במשט הבא. הפעם מספר המשתתפים יהיה גבוה יותר, וממדינות שונות בעולם", אומר ראש ה-IHH, ומוסיף על הדיווחים לפיהם ראש ממשלת טורקיה רג'ב טאיפ ארדואן ייטול עצמו חלק במשט: "איני יודע על כך".

עם זאת, ילדרים רומז כי במידה שייצא משט נוסף לעזה, ייתכן כי התגובה להשתלטות על הספינה תהיה שונה. "ננהג בהיגיון ובאומץ לב", הוא אומר.

"החיילים עינו את הפצועים ללא יוצא מן הכלל"

ראש ארגון ה-IHH התבקש גם לשחזר את מה שאירע בהשתלטות: "ראינו כי החיילים רצו להרוג אנשים מסוימים, אך הם לא הצליחו לעשות זאת. הם רצו להרוג את השייח' ראאד סלאח".

על השעות שלאחר ההשתלטות על הספינה אמר: "החיילים עינו את הפצועים ללא יוצא מן הכלל. לאחר מכן הגישו לנו מסמכים בהם נדרשנו לערוב לכך שלא נגיש תביעה נגד ישראל. הם איימו כי מי שלא יחתום לא ישוחרר".

עם זאת, הדגיש ילדרים: "אנחנו מתכוונים להגיש תביעה נגד ישראל. עורכי הדין עובדים על כך. נתבע אותה - בין אם זה יהיה בבית דין בטורקיה ובין אם במדינות אחרות".

דוח מודיעיני חושף: כך אורגן "צבא מאולתר" על הסיפון 

בשבוע שעבר חשפנו לראשונה כאן בחדשות 2 באינטרנט דוח חדש של מרכז המידע למודיעין ולטרור (המל"מ), שפירט את מימדי ההתארגנות וההיערכות של פעילי ה-IHH על סיפון ה"מרמרה" לקראת הפשיטה של חיילי השייטת.

הדוח המפורט, המסכם את הניתוח הראשוני של הממצאים והעדויות מהספינה, מוכיח באופן חד משמעי כי האלימות כלפי חיילי צה"ל לא הייתה בגדר פעולה ספונטנית - כי אם פעולה מאורגנת שתוכננה מראש, על ידי גרעין קשה של כ-40 פעילי IHH.

בין הפעילים הייתה היררכיה פנימית ברורה, והם עלו לספינה באיסטנבול - מבלי לעבור בידוק ביטחוני, זאת בניגוד ליתר "פעילי השלום" שהצטרפו למשט. לראשונה מתברר, כי לצד ההכנות המקדימות עליהן כבר דווח - חילקו ביניהם הפעילים מכשירי קשר, והקימו מעין חמ"ל תקשורת ואף קיימו תדרוך שניתן לפעילים כשעתיים לפני העימות.

פיזרו אומים על הסיפון כדי לגרום לחיילים להחליק

זאת ועוד, מעדויות שנגבו מאנשי המשט עולה כי מייד עם עלייתם לספינה, השתלטו הפעילים על הסיפון העליון (שם התנהל העימות הקשה) - ככל הנראה מתוך ידיעה כי לוחמי השייטת ישתלטו על הספינה בראש ובראשונה משם. על שאר הנוסעים נאסר להגיע לסיפון העליון לכל אורך המשט.

הדוח חושף עוד כי במסגרת היערכותם של פעילי ה-IHH לעימות עם צה"ל, סוכם כי יש למנוע בכל מחיר את עלייתם של חיילי השייטת על הסיפון וכי יש להשליך לים את החיילים שכן יצליחו לעלות עליה. לשם כך, פיזרו הפעילים גם אומים מיוחדים על סיפון האנייה, כדי לגרום לחיילים להחליק וליפול עם השתלשלותם מהמסוק. בין החפצים החדים בהם עשו הפעילים שימוש, מעבר לסכינים וגרזנים - היו גם רולרים לצביעה, מהם הוסר הספוג כדי שיגרמו לפציעה.

לצפייה בדוח המלא - לחצו כאן

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

תיעוד חדש: המתפרעים נגד לוחם ללא נשק

טורקיה מציגה: חיילי השייטת מדממים

סרטון חדש חושף: חמושים בנשק חם על הספינה

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"