בדואי נהרג בהיתקלות בגבול ישראל-מצרים

חוליית מבריחים שניסתה להבריח סמים לשטח ישראל נתקלה הלילה בכוח של חיילי צה"ל. לאחר שאלה פתחו בנוהל מעצר חשוד ומשסירבו חברי החולייה לעצור, ירו לעברם החיילים. מהירי נהרג בדואי, ככל הנראה תושב סיני. ישראל ומצרים פתחו בחקירה משותפת של נסיבות האירוע

ניסיון ההברחה הסתיים במוות: לפנות בוקר זיהה כוח צה"ל מספר מבריחים, ככל הנראה חמושים, שניסה להסתנן לשטח ישראל ולבצע בשטחה עסקת סמים.

חיילי צה"ל זיהו את החוליה, ופתחו כמתחייב בנוהל מעצר חשוד. משניסו חברי החוליה להימלט לתוך ישראל פתחו לעברם החיילים באש, אחד מחברי החוליה, ככל הנראה בדואי תושב סיני, נהרג והשאר נמלטו חזרה לשטח מצרים. לאחר סיום האירוע מצאו החיילים את התיקים אותם השאירו המבריחים מאחוריהם. בתיקים נמצאו מנות סם רבות מסוגים שונים, אותם ניסו להבריח לישראל.

לאחר האירוע אמרו במערכת הביטחון כי החיילים פתחו באש בשל הקרבה של איזור ההסתננות לאילת, אך כרגע לא מעריכים שם כי היה זה ניסיון לפעולה על רקע לאומני. ישראל ומצרים פתחו בבדיקה משותפת של נסיבות האירוע.

בתקרית אחרת, סמוך גדר המערכת מול קיבוץ סופה זוהתה הלילה חוליה של שלושה מחבלים שניסתה להניח במקום מטען חבלה. כוח גבעתי ירה לעבר השלושה אך הם הצליחו לברוח ללא פגע.