ישראל מסבירה לעולם: כך זה קרה באמת

שבועיים אחרי המשט הטורקי, דובר צה"ל הפיק סרט חדש על המשט בניסיון לשפר את התדמית הישראלית ולסייע בבלימת הלחץ להסרת המצור על עזה. לצד ההסברה, רה"מ מוכן להקלות על המצור לעזה ושוקל להעביר את פיקוח על המעברים לרשות הפלסטינית. האם הסרטון ימנע את הלחץ הבינלאומי? צפו בסרטון המלא

שבועיים לאחר אירועי המשט לעזה, כשתדמיתה של ישראל לא יכולה להיות גרועה יותר בעולם, משחררת ישראל סרט הסברה חדש שמטרתו לסייע במאבק על דעת הקהל העולמית. הסרט, מקווים בישראל, יעזור גם להתמודד עם הלחץ הבינלאומי להסרת המצור מעל עזה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בינתיים נראה שראש הממשלה בנימין נתניהו מוכן להקל את הסגר מעל עזה, על פי הדיווח שמסר שליח הקוורטט למזרח התיכון טוני בלייר, לשרי החוץ של אירופה. על פי התכנית שבה דנו בלייר ונתניהו, רשימת המוצרים שתותר כניסתם לרצועה תורחב משמעותית, ובנוסף ישראל תאפשר הכנסת מלט לשימוש האו"ם בעזה. כמו כן נשקלת האפשרות להעביר את השליטה במעברים לרשות הפלסטינית ולפקחים האירופים.

הסרט שמתפרסם היום, בהפקת דובר צה"ל, הופץ לשגרירויות ולהרצאות ברחבי העולם כדי להציג את העמדה הישראלית, מול העמדה בעולם שמדובר במשט שלום שנעצר על ידי חיילי צה"ל אלימים. ישראל מציגה - מדובר במשט של אנשי טרור שנעצר על ידי חיילים שהגנו על עצמם.

"בסוף חודש מאי שלחו ארגון 'שחררו את עזה' והתנועה האיסלאמית הפונדמנטליסטית ihh. משט של ספינות לנמל עזה באמתלה של סיוע הומניטרי", נאמר בסרט על רקע תמונות הספינות מועמסות בטורקיה. "עם זאת, מטרתם האמיתית הייתה ליצור פרובוקציה בים הפתוח, להתעמת עם מדינת ישראל ועם צבאה ולהפר את הסגר הימי על רצועת עזה".

"התוצאה הזו הייתה יכולה להימנע"

"עזה נמצאת תחת סגר ימי ויבשתי מאז השתלטות החמאס על רצועת עזה, וזאת כדי למנוע העברת נשק וחומרים אחרים שחמאס משתמש בהם לשם ייצור רקטות וטילים המשוגרים לעבר ישראל", מסבירה באנגלית הקריינית, על רקע תמונות מהפגנות חמאס ברצועה ותמונות של טילים, קסאמים וכלי נשק שנתפסו.

בסרט מוצג שוב הרגע בו חיילי צה"ל קראו לספינות המשט לעצור ונענו בקריאות: "תסתמו לעזאזל", "תחזרו לאושוויץ", וגם "אל תשכחו את ה-11 בספטמבר". לאחר מכן נראה תיעוד של האזרחים על סיפון ה"מרמרה" כשהם תוקפים בסכינים את חיילי צה"ל שצועקים "יש כאן קרב למטה".

על רקע תמונות כלי הנשק היו בידי האזרחים על הספינה, אומרת הקריינית: "התוצאה הזו הייתה יכולה להימנע אלמלא האלימות הקיצונית מצידם של הפעילים, הפציעות שהם גרמו והאיום הברור שהם הציבו על חיי החיילים הישראלים".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

הממשלה אישרה את הקמת ועדת טירקל

שר הביטחון ברק ביטל את נסיעתו לפריז

תמונות חדשות מההשתלטות על ה"מרמרה"

סרטון חדש: דם ואלימות על הסיפון

תיעוד חדש: המתפרעים נגד לוחם ללא נשק

טורקיה מציגה: חיילי השייטת מדממים

סרטון חדש חושף: חמושים בנשק חם על הספינה

תחקיר צה"ל: 3 לוחמים נחטפו לבטן האנייה

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"