סרטון חדש מהלחימה על ה"מרמרה"

דווקא ביום בו מחליטים בישראל על הקמת ועדת בדיקה לאירועי המשט ב-31 במאי, מתפרסם ברשת סרטון חדש המתאר את ההתרחשות הקשה על סיפון ה"מרמרה". בסרטון נראים חיילי צה"ל בועטים בעצם כלשהו, כנראה אחד הפעילים, אך יוצר הסרט טוען כי אלו שניותיו האחרונות של אותו פעיל

ביום אישורה של הקמת ועדת בדיקה לאירועי המשט לעזה ב-31 במאי, וכשעוד ספינה כנראה עושה את דרכה מאירן לעזה, מתפרסם ברשת האינטרנט סרטון נוסף המתעד את ההתרחשות על סיפונה של ה"מרמרה".

רוצים לקבל עוד עדכונים על תמונות מהמשט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון נטען כי הוא מתעד את מותו של אחד הפעילים, בן 19. בקטע בן 22 השניות נראים חיילי צה"ל כשהם בועטים בעצם כלשהו, אך לא ניתן לראות בבירור שמדובר בפעיל עצמו. ברקע נשמע הצלם מתאר את האירוע.

לאחר מספר שניות שולף אחד החיילים נשק ויורה. ככל הנראה מדובר ברובה צבע, אך בסרטון נטען כי "אלו 4 הכדורים שסיימו את חייו (של הפעיל)". מצפייה בתמונות קשה לומר האם האקדחים שבהם מחזיקים החיילים הם אקדחי צבע או רובים אמיתיים

דיווח: ספינה נוספת עושה דרכה מאירן לעזה

כלי תקשורת באירן דיווחו היום כי כבר אתמול עזבה את אירן ספינת סיוע בדרכה לנמל עזה. ספינה נוספת, נטען, תצא ביום שישי. לפי הדיווח, הספינות עמוסות במזון, חומרי בנייה וצעצועים. "עד קץ המצור על עזה, אירן תמשיך לשלוח סיוע", אמר בכיר אירני.

מוקדם יותר היום אישרה הממשלה פה אחד הקמת ועדת בדיקה שתחקור את אירועי המשט. "שני עקרונות מרכזיים הנחו אותי בהקמת ועדת הבדיקה", אמר ראש הממשלה נתניהו בפתח ישיבת הממשלה. "הראשון - שמירה על חופש הפעולה של חיילי צה"ל ואמינות התחקיר הצבאי, והשני - מתן מענה משכנע למדינות האחראיות בקהילה הבינלאומית". לדבריו, "חשיפת העובדות תוכיח שמטרותיה ופעולותיה של ישראל היו ראויות על פי אמות המידה של הדין הבינלאומי".

להחלטת הממשלה מיהרו מספר גורמים להגיב. שר החוץ הטורקי הודיע כי אין לו אמון בוועדה וח"כ חנין זועבי אמרה בראיון לערוץ החדשות כי אין בכוונתה להעיד בפני הוועדה וכי היא אינה מכירה בממצאיה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

שר הביטחון ברק ביטל את נסיעתו לפריז

תמונות חדשות מההשתלטות על ה"מרמרה"

סרטון חדש: דם ואלימות על הסיפון

תיעוד חדש: המתפרעים נגד לוחם ללא נשק

טורקיה מציגה: חיילי השייטת מדממים

סרטון חדש חושף: חמושים בנשק חם על הספינה

תחקיר צה"ל: 3 לוחמים נחטפו לבטן האנייה

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"